Könyvek: Történelem

Tételek száma: 162

Málnási Erzsébet: Nagy Lajos lengyel királysága. Bőlcsészdoktori értekezés. Nyíregyháza, 1943, Venkovits K. Lajos Könyvnyomdája. 60p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval
15667.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Miskolczy, István: András herceg tragédiája és a nápolyi udvar. Bp., 1928, Szent István-Akadémia. 53p. Kiadói papírkötés, utolsó lapon intézményi bélyegzővel (szöveget nem érintve).
15668.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Rugonfalvi Kiss István: Az átértékelt Bethlen Gábor. Válaszul Szekfű Gyulának. Debrecen, Méliusz. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
15669.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hegedűs Nándor: Erdélyi levelek. Nagyvárad, Grafika. Kiadói papírkötés, szakadásokkal, hátul kissé foltos lapok.
15670.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Csengery Antal: Történeti tanulmányok és jellemrajzok. I. kötet. Pest, 1870, Ráth Mór. 409 p + 1 t (a szerző portréja). Korabeli félbőr-kötés, kissé sérült borítóval, hiányos gerinccel.
15671.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Fischer Károly Antal: A hunok és magyarok fekete illetve fehér elnevezésének megfejtése. Bp., 1888, Heisler J. könyvnyomdája. 98 p. Átkötött kartonált papírkötés, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták. Az első 48 oldal eredeti, a többi fénymásolattal pótolt!
15672.

Fischer Károly Antal: A hunok és magyarok "fekete" illetve "fehér" elnevezésének megfejtése. Bp., 1888, Heisler J. könyvnyomdája. 98 p. Átkötött kartonált papírkötés, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták. Az első 48 oldal eredeti, a többi fénymásolattal pótolt!

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
16
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp., 1934, Dante, X+560 p.+24 t. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyik lap kissé foltos, két lap széle kissé sérült.
15673.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Nomád társadalmak és államalakulatok. (Tanulmányok). Szerk.: Tőkei Ferenc. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 18. Bp., 1983, Akadémiai Kiadó. 392 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
15674.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Tardy Lajos: A tatárországi rabszolgakereskedelem és a magyarok a XIII-XV. században. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 17. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. 242 p + 4 t. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
15675.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
11
Szilágyi Ferenc: Kőrösi Csoma Sándor hazai útja. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 1. Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. 93 p + 7 t. Második kiadás. Kiadói papírkötés, a szélein kissé sérült borítóval. Megjelent 2500 példányban.
15676.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Gerebélyes László: A döntés felé... Németországi riportok. Bp., 1932, Európa Könyvtár. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
15677.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Hatvany Bertalan: A kínai kérdés története. Bp., Pantheon. Kiadói papírkötés, belül a gerincnél részben levált, egyébként jó állapotban.
15678.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft