cca 1896 A Szent Korona nagy méretű öntöttvas, festett, aranyozott, részletes mása. Építmény dekoráció. Fellelési helye alapján valószínűsíthető, hogy a régi Szabadság híd egy darabja vagy egy környékbeli építmény része. Eredetileg részletesen kidolgozott volt. Kopott, korrodált. 36x29 cm