Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 295

Ausztria. Nevezetesebb látványosságok - utazás - nyaraló- és gyógyhelyek, stb. Wien, Österreichisches Verkehrswerbung. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15012.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
Zádori János: Spanyol út. 1868. Pest, 1869, Athenaeum. 429 p. Átkötött, aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon kisebb szakadással, néhány lapon sérült lapszélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
15013.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Esztergom. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Bp., 1936, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, borító szakadozott, hiányos
15014.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15015.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
15016.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Die Donau von Passau bis zum Schwarzen Meere. Wien, 1905, Erste k. k. priv. Donau-Dampfschiffahrts-Gesellschaft. 164 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlap és az első két lap hiányzik.
15017.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15018.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók.) +3 (2 kihajtható, 1 nagyméretű térkép melléklet: A Tűzföld térképe, a hajtás mentén szakadással, 37x57 cm) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kopás-, a borítón kis kopásnyomokkal.
15019.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Cholnoky Jenő (1870-1950): A sárkányok országából. Életképek és utirajzok Khinából. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1913], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., XV+407 p. Az oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a térkép melléklet hiányzik.
15020.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Forbáth László (1901-?): A megújhodott Mongolia. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.],Franklin, 239 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az alsó lapéleken a szöveget nem érintő tintafolttal.
15021.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
15022.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 82 képpel és térképpel. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Kopott és foltos állapotban, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, helyenként foltos lapokkal.
15023.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft