Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 46

János vitéz. Petőfi Sándor verses meséje után. Elmondja: Roboz Andor. Rajzolta: Ifj. Dörre Tivadar. Bp., 1922., Eisler G. Gazdagon illusztrált mesés leporelló, 10 kétoldalas táblával, kopott, egy helyen a kötés javított, az utolsó tábla sarkán az illusztráción hiánnyal.
17865.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Az Ezeregy Éjszaka Könyve. [Alf laila wa laila.] I.-VII. kötet. Teljes és irodalmi magyar fordítás. Dr. J[oseph] C[harles] Mardusnak a perzsa és hindu kéziratból készült betűszerinti francia fordítása nyomán. Kállay Miklós fordítása. Budapest, (1923-1928), Genius Könyvkiadó Rt. (Kunossy Grafikai Műintézet ny. - ,,Jókai ny.) A táblákon Prihoda István, Pólya Tibor, Jeges Ernő, Fáy Dezső, Leidenfrost Sándor, Helbing Ferenc, G. Erdélyi Aranka, Biczó András és Teuchert Károly egész oldalas illusztrációi. Aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott a gerincrészen.  ,,Külön lenyomat tudományos körök és bibliophilek részére, 600 számozott példányban... Számozatlan példányok.
17866.

Az Ezeregy Éjszaka Könyve. [Alf laila wa laila.] I.-VII. kötet. Teljes és irodalmi magyar fordítás. Dr. J[oseph] C[harles] Mardusnak a perzsa és hindu kéziratból készült betűszerinti francia fordítása nyomán. Kállay Miklós fordítása. Budapest, (1923-1928), Genius Könyvkiadó Rt. (Kunossy Grafikai Műintézet ny. - ,,Jókai" ny.) A táblákon Prihoda István, Pólya Tibor, Jeges Ernő, Fáy Dezső, Leidenfrost Sándor, Helbing Ferenc, G. Erdélyi Aranka, Biczó András és Teuchert Károly egész oldalas illusztrációi. Aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott a gerincrészen. ,,Külön lenyomat tudományos körök és bibliophilek részére, 600 számozott példányban..." Számozatlan példányok.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
30
17868.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Közlekedéstörténeti olvasókönyv az általános iskolák 1-8. osztálya számára. A városi közlekedés, a vasút, a gépkocsi, a kerékpár, a hajózás, a repülés és az űrhajózás története. Szerk.: Csóti Ferenc. (Bp., 2005), Navitas Kft. Negyedik kiadás. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
17869.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17870.

Kikiáltási ár:
800 Ft
17871.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Szepes Mária: Pöttyös Panni. Győrffy Anna rajzaival. Bp., 1978, Móra. Negyedik, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítóval de egyébként jó állapotban.
17872.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Hópihe Karácsony. Összeáll.: Csörgő Anikó. Bp, 1993, Dunakanyar 2000 Könyvkiadó. Füzesi Zsuzsa rajzaival illusztrálva. Kartonált papírkötésben. A kissé koszos borító közepén hajtásnyommal, de belül jó állapotban.
17873.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Babits Mihály: Barackvirág. Bp, 1993, Pannon. Füzesi Zsuzsa rajzaival illusztrálva. Kartonált papírkötésben, kissé koszos borítóval, de egyébként jó állapotban.
17874.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Mesekönyvek tétel, 3 db. Csukás István - Sajdik Ferenc: Pom pom meséi. A civakodó cipőikrek. Bp, 1983, Móra. Kartonált papírkötésben, jó állapotban. + Igor Akimuskin: Nem egykutya. Apostol András fordítása. Bp, 1983, Móra. Balogh Péter rajzaival illusztrálva. Kartonált papírkötésben, foltos és karcos borítóval. + Sző, fon, nem takács. Mi az? Találós kérdések gyerekeknek. Válogatta és összeállította: Varga Ferencné. Bp. 1986, Móra. Negyedik kiadás. Bálint Endre rajzaival illusztrálva. Kartonált papírkötésben.
17875.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Noszov: Nemtudomka Napvárosban. F. Kemény Márta fordítása. Bp - Uzsgorod, 1961, Móra -Kárpátontúli Kerületi Kiadó. I. Offengenden rajzaival illusztrálva. Foltos félvászon kötésben, meglazult kötéssel.
17876.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
17877.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: