Könyvek: Vallás

Tételek száma: 53

Geistliches Schatz-Kastel. Retz,én.,Christoph Joseph Hueth, 4+461+3 p.+ 16 (rézmetszetek) t. Német nyelven. Egészbőr-kötésben, a kötéstáblákra utólagos díszítést kasírozta, kopott borítóval, kis lyukakkal, sérülésekkel a borítón, foltos, javított címlappal, néhány kissé foltos lappal, későbbi bejegyzésekkel, a legrégebbi 1801-es.
17346.

Geistliches Schatz-Kastel. Retz,én.,Christoph Joseph Hueth, 4+461+3 p.+ 16 (rézmetszetek) t. Német nyelven. Egészbőr-kötésben, a kötéstáblákra utólagos 'díszítést' kasírozta, kopott borítóval, kis lyukakkal, sérülésekkel a borítón, foltos, javított címlappal, néhány kissé foltos lappal, későbbi bejegyzésekkel, a legrégebbi 1801-es.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Schvrzfleischii, Conr: Epistolarum arcanum varii, politici, historici, antiqvari et litterarii argumenti Magdeburg, 1711. Címlap nélkül. sérült korabeli egészbőr kötésben
17347.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17348.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Stephani Salagii De statu ecclesiae Pannonicae libri VII. Liber Sextur Quinque Ecclesiis 1734. Johannis Engel. Korabeli egészbőr kötésben
17349.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Wiseman Miklós (Nicholas Wiseman): Fabiola vagy a katakombák egyháza. Ford. Haudek Ágoston. Steinle Ede illusztrációival. Bp., 1888, Szent István Társulat,XIII,14-468 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, néhány kissé foxing foltos lappal.
17350.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Saint Francois dAssise. Son Oeuvre - Son influence 1226-1926. Préface: S. É. Le Cardinal Dubois. Crayon hors texte de Bernard Naudin. Paris, 1927., E. Droz, 320+4 p. Félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
17351.

Saint Francois d'Assise. Son Oeuvre - Son influence 1226-1926. Préface: S. É. Le Cardinal Dubois. Crayon hors texte de Bernard Naudin. Paris, 1927., E. Droz, 320+4 p. Félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Dr. Vitéz Házi Jenő: Sopron középkori egyháztörténete. Győregyházmegye múltjából IV. szám 1. rész. Sopron, 1939, Székely és Társa. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
17352.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Jagicza Lajos (szerk.): Isten igéje szent beszédekben. IX. évfolyam. Esztergom, 1884, Buzárovits Gusztáv. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17353.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Carmen illustrissimo ac reverendissimo domino domino Josepho Martonfi de Csikmindszent S.C.R.A.M. Magni Principatus Transilvaniae regii gubernii consiliario actuali intimo dum dei et apostolicae sedis gratia eiusdem M. Principatus Transilvaniae episcopus denominaretur a juventute scholastica scholarum piarum in perenne pieatatis monumentum dicatum Claudiopoli. Kolozsvár, 1799, Typis Petri Barth. (10) p. + Carmen illustrissimo ac reverendissimo domino domino Josepho Martonfi de Csikmindszent dei et apostolicae sedis gratia M. Principatus Transylvaniae episcopo denominato etr. etr. etr. dum pontificalibus honoribus solenni ritu inaugurandus Claudiopoli discederet a juventute scholastica devotissimo animo oblatum. Kolozsvár, 1800, (Barth-ny.). (6) p. + Vota Daciae in illustrissimo, ac reverendissimo domino domino Iosepho de Mártonffi, Sacritissimae Caesareae, et Regio Apostolicae Majestatis, Excelsi Regii Guberni Actuali, Intimo Consiliario etc. etc. Magni Principatus Transsylvaniae episcopo feliciter completa, occasione solennis installations a clero iuniore dioecesano vulgata. Anno MDCCC. Kolozsvár, 1800, Typis Martini Hochmeister. (12) p. + Carmen illustrissimo ac reverendissimo domino domino Josepho Martonfi de Csikmindszent S.C.R.A.M. Magni Princ. Transylvaniae regii gubernii consiliario, actuali intimo, dei, et apostolicae sedis gratia eiusdem magni principatus episcopo dum ex archi-dioecesi colocensi pontificalibus honoribus solenni ritu inauguratus, in Transylvaniam feliciter rediret, a juventute scholastica Claudiopolitana scholarum piarum idibus novembris devotissimo animo oblatum. Kolozsvár, 1800, Typis Petri Barth. (11) p. + Illustrissimus, ac reverendissimus dominus dominus Joseph Martonfi de Csikmindszent dei, et apostolicae sedis gratia M. Principatus Transilvaniae episcopus etc. etc. etc. dum diem onomasticum ageret, a scholis piis bistriciensibus celebratus. (Kolozsvár?), 1801, (Barth-ny.?). (7) p. Latin nyelven. Egybefűzött papírkötésben, festett lapélekkel.
17354.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szent Ágoston vallomásai. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel kísérte: Városi István. Bp., 1974., Ecclesia. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban.
17355.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Vezerle Gáspár: Népszerű erkölcstan, kersztény katholikus családok számára. Pest, 1851, Eisenfels és Emich Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés, sérült gerinc, viseltes állapotban.
17356.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Magyar-latin misszále az év minden napjára. A római misekönyv szerint fordította, bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta Szunyogh Xav. Ferenc. Bp., 1944, Szent István-Társulat (Stephaneum-ny.). 1487 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval.
17357.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft