Könyvek: Történelem

Tételek száma: 244

15743.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Gyarmati György: A Rákosi-korszak. Rendszerváltó fordulatok évtizede Magyarországon, 1945-1956. Bp., 2011, ÁBTL-Rubicon. Kiadói kartonált papírkötés, kissé karcos borítóval.
15744.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Demokratikus köztársaságok Magyarországon. Történeti album. Szerk.: Feitl István, Gellériné Lázár Márta, Kende János. Bp.,2007,Napvilág. Kiadói kartonált papírkötés.
15745.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Trócsányi Zoltán: Kirándulás a magyar multba. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, kis kopásokkal.
15746.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Dr. Fenyvessy József: Az Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár ötven éves története. 1846-1896. Bp.,1896, Kosmos Műintézet-ny., V+3+190 p.+35 sztl. lev.+15 t. (Mellékletek, fekete-fehér fotók. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval
15747.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 1-4. köt. Bp., [1938-1939], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói kopott félbőr kötésben.
15748.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15749.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Balla Antal: A legujabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda, 1932. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel.
15750.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Ecsedy Andorné-Gáliczky Éva: Történelem-forradalom. Bibliográfiai kalauz a magyar munkásmozgalom történetének tanulmányozásához. II. köt.: 1919. aug. 1. - 1968. dec. 31. Készítette: - -. Szerk.: Gáliczky Éva. a hely és névmutatót összeállította: Szecsődi Jánosné. Bp., 1969., Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 625 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.   Az egyik készítő, a könyv szerkesztője, Gáliczky Éva (1931-1984) bibliográfus által Jemnitz János (1930-2014) történész, az MTA Történettudományi Intézetének főmunkatársa részére dedikált példány.
15751.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Marx György: A marslakók érkezése. Magyar tudósok, akik nyugaton alakították a 20. század történelmét. Bp.,2000,Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
15752.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Dr. Erdélyi László: Magyar történelem. Művelődés-és államtörténet I-II. kötet. Bp., én., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
15753.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Dövényi Nagy Lajos: Tarnopolból indult el... Kortörténeti regény. Jobboldali regénytár 1. Bp, 2001, Gede Testvérek Bt. A szerző a Magyar Futárban 1942 és 1944 között megjelentettet regénysorozata. A Magyar Futárban eredetileg megjelent rajzokkal illusztrálva. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15754.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft