Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 42

A Nagy Háború írásban és képben I-II. kötete: Első rész: Északon és délen I-II. kötet. Szerk.: Lándor Tivadar. Báró Hazai Samu bevezetésével. Bp.,1915-1916,Athenaeum, 8+IV+304 p. + 8+384 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel, egészoldalas színes képekkel, valamint térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, az I. kötet eredeti illusztrált papír védőborítóval (!!!), az I. kötet borítója szép állapotban, a papír védőborító kopott, kissé foltos, javított, a II. kötet borítója kissé kopott, az I. kötetben egy-két lapszélen és egy térképen szakadással, a 118-123. oldalak között a lapok kijárnak, a II. kötetben a 118-123. oldalak között a lapok és képtábla hiányzik.
16561.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Jean de Beaurain (1696-1771): Histoire militaire du Duc de Luxembourg, contenant le de?tail des marches, campemens, batailles, sie?ges & mouvemens des arme?es du Roi & de celles des allie?s en Flandre; ouvrage de?die? & pre?sente? a? S. M. Loui?s XV. Tome Premier: Campagne de 1690. Tome Second: Campagne de 1691. Tome Troisieme: Campagne de 1692. I-V. köt. Tome Quatrieme: Campagne de 1693. Tome Cinquieme: Campagne de 1694.; Memoires pour servir ? lhistoire du Marechal Duc de Luxembourg, depuis sa naissance en 1628 jusqu? sa mort en 1695. Le Haye, 1756-1758, Benjamin Gilbert, XVI+90;2+146;2+148;4+144; 4+88+32;10+132 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félbőr-kötésben, sérült gerinccel, hiányzó táblákkal./Half-leather-binding, with worn cover, damaged spine, without tables (!), in French language.
16562.

Jean de Beaurain (1696-1771): Histoire militaire du Duc de Luxembourg, contenant le de?tail des marches, campemens, batailles, sie?ges & mouvemens des arme?es du Roi & de celles des allie?s en Flandre; ouvrage de?die? & pre?sente? a? S. M. Loui?s XV. Tome Premier: Campagne de 1690. Tome Second: Campagne de 1691. Tome Troisieme: Campagne de 1692. I-V. köt. Tome Quatrieme: Campagne de 1693. Tome Cinquieme: Campagne de 1694.; Memoires pour servir ? l'histoire du Marechal Duc de Luxembourg, depuis sa naissance en 1628 jusqu'? sa mort en 1695. Le Haye, 1756-1758, Benjamin Gilbert, XVI+90;2+146;2+148;4+144; 4+88+32;10+132 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félbőr-kötésben, sérült gerinccel, hiányzó táblákkal./Half-leather-binding, with worn cover, damaged spine, without tables (!), in French language.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Curt Strohmeyer: Stukas! Erlebnis eines Fliegerkorps. Herausgegeben von General der Flieger Dr. Ing. Freiherr von Richthofen. Berlin, [1940], Verlag die Heimbücherei. 303 p + 32 t. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
16563.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Göndör Ferenc: A szenvedések országútján. Háborús följegyzések. Bp., 1916, Athenaeum. Átkötött modern műbőr-kötés, az eredeti illusztrált papírborítót az elülső borítóra kasírozták, jó állapotban.
16564.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
vitéz Náray Antal, vitéz Berkó István: Légitámadás! Bp., é.n., A Kir. M. Egyetemi nyomda. Sok fekete-fehér képpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben.
16565.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
H. Schmid: Taktisches Handbuch. Mit zahlreichen Tafeln und Figuren im Texte. 11. Auflage. Wien, 1913, Selbstverlag Hugo Schmid. 510 p. Katonai taktikai kézikönyv német nyelven, számos fekete-fehér illusztrációval, kihajtható mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, az első lap kijár.
16566.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9
A világháború kézikönyve. 1914-1918. Összeáll.: De Sgardelli Caesar. Bp., 1935, Lloyd Szaklapok, 479+1 p. Egészoldalas Horthy Miklós fotóval, egyészoldalas térképekkel, szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
16567.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Katonai zseb-lexikon 1939. Szerk.: Zachár Sándor. Bp.,1939, Attila-nyomda, XLVII+679 p. +9 melléklet. Kiadói enyhén kopott egészvászon kötés, gerincen kis sérülés
16568.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
30
1870 Praktische Anleitung zur militärischen Aufnahme. Wien, 1870. Braumüller. 4 melléklettel, 39 képpel, borító nélkül / without cover
16569.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szakály Sándor: Akik a magyar királyi csendőrséget 1919 és 1945 között vezették. Bp., 2014, Magyar Napló. Kiadói kartonált papírkötés.
16570.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Weyers Flotten-Taschenbuch 1969/70Taschenbuch der Kriegsflotten - 50. Jahrgang Lehmann 1970 München J. F. Lehmanns Verlag Műbőr kötésben, / German Navy book, in nyl binding.
16571.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Weyers Flotten-Taschenbuch 1975-76 - 53. Jahrgang Lehmann 1976 München J. F. Lehmanns Verlag Nyl kötésben, / German Navy book, in nyl binding.
16572.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft