Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 434

Omár Chájjám: Robáiyát. Fordította Hegyi Endre. Bp., 1959, Magyar Helikon. Szász Endre 135 eredeti rézkarcával. Számozott (2000/1478.), és a művész, Szász Endre (1926-2003) által aláírt példány. Kiadói selyemkötésben. Néhány lap kijár és kissé megfakult a borító, de ezt leszámítva jó állapotban / With the copper engravings of Endre Szász. Signed by the artist.
17461.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Blavatsky, H(elena) P(etrovna) A titkos tanítás (The Secret Doctrine). A tudomány, a vallás és a filozofia synthezise. A kozmosz fejlődéstana. I. kötet. Dr. Hennyey Miklós és Szlemenics Mária fordítása. Bp, én., a Magyar Teozófiai Társulat kiadása. Egészvászon kötésben, szép állapotban.
17462.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Debreczeni Márton: A kióvi csata. Hősköltemény. Pest, 1854, Gróf Mikó Imre (Emich Gusztáv könyvnyomdája). Aranyozott gerincű félvászon kötésben, kissé kopott gerinccel, kissé sérült borítóval, címlapon ceruzás jelöléssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
17463.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Jókai Mór: Az elátkozott család I-II. köt. [Egybekötve.] Pest, 1858., Heckenast Gusztáv,(Landerer és Heckenast-ny.), 4+182+1; 2+201+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
17464.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
A budapesti Bethlen Gábor Kör emlékkönyve. Bp., 1907, Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötésben, papír védőborítóban, foltos borítóval, a könyvtest szétvált, és elvált a borítótól, megviselt állapotban.
17465.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Három Csepke könyvek, I.-II.   I. Király György: Egy özvegyasszonyról és egy katonáról való história mellyet egyéb régi trufákkal azaz mind víg és szomorú történetekkel egyetemben mindeneknek örömére és okulására egybegyűjtött Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1920, Kner Izidor, 4+83+1 p.+ 4 t. Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. Számozott (419./620) példány.;   II. Heltai Gáspár-Király György: Egy nemes emberről és az ördögről való história, melyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1920, Kner Izidor. 4+83+1 p.+ 4 t. Kozma Lajos 4 egészoldalas, fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. Számozott példány (420./620) példány.;  Mindegyikben Kozma Lajos 4 egészoldalas, fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. Első kiadások! Számozott példányok!   Kiadói papírkötések, szakadozott borítókkal, sérült gerinccel, az egyik gerincen hiánnyal. Csak 2 kötet!
17466.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15
Gróf Tisza István összes munkái. I. köt. I. Tanulmányok és értekezések. II. Naplószerű feljegyzések. Az Országos Tisza István Emlék-Bizottság kezdeményezésére és támogatásával. Kiadja a Magyar Tudományos Akadémia. Berzeviczy Albert előszavával. Bp., 1923, Franklin, IV+707+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
17467.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Aristophanes vígjátékai. I-III. Arany János fordítása. Bp, 1880, Magyar Tud. Akadémia. Átkötött félvászon kötésben. A borító kopott, de belül jó állapotban.
17468.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Karriérek sorozat 8 kötete: Balla Ignác: Edison. Második kiadás; Balla Ignác: A Rotschildok; Carnegie, Rockefeller, Morgan, Astor, Hearst, Vanderbilt, Pulitzer, Barnum; Mikkelsen kapitány: A sarkvidék Robinsonja; Adorján Andor: Nagy katonák; Nagy asszonyok élete; Henry Morton Stanley, a nagy afrikai kutató önéletírása; Sztrokay Kálmán, Balla Ignác: Híres feltalálók. Bp., 1912-1913, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, helyenként kissé foltos, hiányos lapokkal.
17469.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Jean Baptiste Charles Marie] Caubert: Du Cheval bien mu et bien mis. Suite de causeries écrites au fil de la pratique. Paris, 1906., Libraire H. Le Soudier, 2+VI+334+2 p. + XXX (fekete-fehér képtáblák) t. Francia nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.
17470.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Kisfaludy Károly minden munkái. Sajtó alá rendezte: Bánóczi József. I-V. kötet. Hetedik kiadás. Bp., 1893, Franklin-Társulat. 421 p+1 t+439+434+413+414 p. Kiadói gazdagon aranyozott és díszített egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, változó mértékben kopott borítókkal.
17471.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Vas Gereben összes munkái 5 kötete:  A régi jó idők; Nagy idők, nagy emberek; A pörös atyafiak; A nemzet napszámosai; Tekintetes urak. Gyulai László rajzaival. Bp., én.,Méhner Vilmos. Kiadói dúsan aranyozott gerincű, festett illusztrált egészvászon-kötés, a két kötet gerincén kis sérüléssel, két kötet kötése sérült, a borítókon kis kopásnyomokkal.
17472.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft