Könyvek: Vallás

Tételek száma: 48

1728 Hoch-feyerlcihes Ehren-Beprang womit Denen weyland Seelig nunmehr aber heilig-gesprochenen zweyen Englischen Junglingen aus der Gesellschaft Jesu, Aloysio Gonzagae und Stanislao Kostkae,... Ofen, 1728, Johann Georg Rottenstein, 3+9 sztl. lev.+ 1 (S. Aloysius Gonzaga, rézmetszet) t. Német és latin (csak a címlap utáni két számozatlan levél) nyelven. Papírkötésben. Gonzaga Szent Alajosról (1568-1591), és a vele együtt szentté avatott (1726) Kosztka Szent Szaniszlóról (1550-1568) szóló nyomtatvány.
17801.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
10
Helvét hitvallás. Iskolai s magány használatúl, Az eredeti szöveg- és az 1791-ki debreczenyi fordítás nyomán. Pápa, 1853, A Ref. Főtanoda betűvei, XIX+142 p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötésben, a hátsó borítón részben pótolt,a kötése szétvált a 28/29. oldalon.   javított, felvágatlan lapokkal.
17802.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
10
Ravasz László:Korbán I-II. kötet. Beszédek, írások. Bp.,[1942],Franklin, XI+502; XI+549 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
17803.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az Ó-és Uj-Szövetségi Szent Írás kétszáz képpel keresztény katolikusok számára. Pest, 1851. Bucsánszky Alajos. Korabeli, díszes, aranyozott egészbőr kötésben. Aranyozott lapszélekkel, szakadásokkal.
17804.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
47
Prímás-album. Dr. Serédi Jusztinián Magyarország bíbornok hercegprímása tiszteletére. Szerk.: az Országos Katolikus Szövetség. Bp., 1928.. Franklin. 358+2 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
17805.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos könyv. Buda, 1838, Kir. M. Universitas betűivel, 3 sztl. lev.+388, 391/392 p.+7 t. Az oldalszámozáson belül további 1 metszettel. Korabeli díszes egészbőr-kötésben, kopott , kissé sérült borítóval, az elülső kötéstábla elvált a könyvtesttől, az utolsó lap hiányos (391/392.), sérült, az utolsó előtti lap sérült (387/388, majdnem kijár, egy lap hiányos (63/64. ), egy tábla kijár, szakadt, foltos lapokkal. Megviselt állapotban.
17806.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Müller Lajos Lajos:A keresztény házasság. Különös tekintettel az 1918 május 19-én életbelépett új egyházjogokra. Bp., 1923, Mária-Kongregáció. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, a gerincen kis szakadással.
17807.

Müller Lajos Lajos:A keresztény házasság. Különös tekintettel az 1918 május 19-én életbelépett új egyházjogokra. Bp., 1923, "Mária-Kongregáció". Második kiadás. Kiadói papírkötésben, a gerincen kis szakadással.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Egyháztörténelmi emlékek a magyarországi hitújítás korából. III. köt.: 1535-1541. Monumenta Ecclesiastica Tempora Innovatae in Hungaria Religionis Illustrantia. Tomus Tertius: 1535-1541. Szerk.: Bunyitay V., Rapaics R., Karácsonyi J. Bp., 1906, Szent István-Társulat, 6+593+3 p. Latin és magyar nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
17808.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Bibliai földrajz és természetrajz. Összeáll.: Csizmadia Lajos. Sylvester Bibliai Kézikönyve. IV. Tahitótfalu, 1927, Sylvester-ny. , VIII+152 p. Átkötött félvászon-kötésben.
17809.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Werdenich Endre: A természetbölcselet kézikönyve. I. és II. kötet egybekötve. Győr, 1910, Győregyházmegye Könyvsajtója. Félvászon kötésben, kissé kopott állapotban.
17810.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
17811.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17812.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft