Könyvek: Történelem

Tételek száma: 207

Baines, John - Málek, Jaromir: Az ókori Egyiptom atlasza. Bp., 2000, Helikon. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15650.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Valuch Tibor: Hétköznapi élet Kádár János korában. Mindennapi történelem. Bp.,2006, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
15651.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Rózsás János: Gulag lexikon. Nagykanizsa, 2008., (Zalaegerszeg, Gura-ny.) Kiadói papírkötés. A szerző által Kéri Edit (1926-) színésznő számára dedikált példány.
15652.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
H. Kelemen Márta: Solva - Esztergom későrómai temetői. Bp., 2008, Magyar Nemzeti Múzeum. 553 p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. 3 db melléklettel 2 db lapon. Kiadói kartonált papírkötés.
15653.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15654.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15655.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. I-III. köt. Ford. Fenyő László. I. köt.: Így kezdődött. Apis és este. II. köt.: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. III.köt.: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. II. kiadás. Bp., 1938-1937, Grill Károly. Átkötött aranyozott, álbordás félbőr-kötés, kopott borítóval.
15656.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
29
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp.,1890, Arad Sz. Kir. Város-Kölcsey-Egyesület, (Franklin-ny.), 1 t.+222+2 sztl. lev.+6 mell. Második, bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival. Kiadói aranyozott, festett, szürke egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső szennylap kijár.
15657.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Meszlényi Antal: A jozefinizmus kora Magyarországon (1780-1846.) Bp., 1934, Stephaneum, 454 p. Kiadói papírkötés.   A szerző, Meszlényi Antal (1894-1984) történész által Hetényi Varga Károly (1932-2002) író, fordító, tanár részére dedikált példány.
15658.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16
15659.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Dessewffy Arisztid (1854-1922): Párbajellenes mozgalom Magyarországon. Bp., 1905. Címlapon DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, sérült, rossz állapotban.
15660.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Dr. Iványi Béla: A római szent birodalmi széki Gróf Teleki család gyömrői levéltára (Archivum Gyömrőense gentis comitum Teleki de Szék). Szeged, 1931, Gr. Teleki Család Gyömrői Ága. Kiadói papírkötés, jó állapotban
15661.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft