Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 241

16621.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Dévényi Iván: Tihanyi. A szerző, Dévényi Iván (1929-1977) műkritikus, műgyűjtő által dedikált! Bp., 1968, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel, Tihanyi Lajos festőművész alkotásainak reprodukcióval illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
16622.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Bálint Jenő: Művészfejek. Csók István bevezetőjével. H.n., é.n., Amicus. A boríték rajzát, a címlapot és a kezdőbetűket Reiter László tervezte. Kiadói papírkötés, kissé kopott, sérült borítóval.
16623.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Murádin Jenő: Erdélyi magyar metszetművészet a 20. században. Nagyvárad, 2004, Europrint. Fekete-fehér és színes képekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé hullámos lapszélekkel, a kötése egy helyen részben kissé sérült.
16624.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Nagybánya. Nagybányai festészet a neósok fellépésétől 1944-ig. Szerk.: Jurecskó László, Kishonthy Zsolt. Miskolc, 1992., MissonArt Galéria. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált, többek közt Boromisza Tibor, Tihanyi Lajos, Ziffer Sándor, Patkó Károly, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Galimberti Sándor, Jándi Dávid, Nagy Oszkár műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
16625.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Szücs György, Zwickl András: Jándi Dávid. Bp./Miskolc, 2008, MissionArt Galéria. 2. kiadás. Színes és fekete-fehér képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16626.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Bajkay Éva-Murádin Jenő: Dömötör Gizella, Mund Hugó. Nagybányától Buenos Airesig. Nagybánya könyvek 6. Bp.-Miskolc,1996,MissionArt Galéria. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16627.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Válogatás a nagybányai művészek leveleiből 1893-1944. Szerk.: András Edit - Bernáth Mária. Dokumentumok a Nagybányai Művésztelep Történetéből II. Nagybánya könyvek 8. Bp.-Miskolc,1997,MissionArt Galéria. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16628.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Jurecskó László: Boromisza Tibor nagybányai korszaka. (1904-1914.) Nagybánya könyvek 5. Miskolc,[1996],MissionArt Galéria. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16629.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Mednyánszky László feljegyzései 1877-1918. Válogatás a festő kiadatlan naplófeljegyzéseiből. Szerk.: Bardoly István. Bp., 2003, Magyar Nemzeti Galéria. Néhány fekete-fehér illusztrációval. Kiadói papírkötés.
16630.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Dr. Mária Kresz: Ungarische Bauerntrachten (Magyar parasztviselet). Bp, 1957, Akadémiai Kiadó. Félvászon kötésben, jó állapotban. + 96 tábla félvászon védőborítóban, jó állapotban. + Kissé kopott karton védőborítékban.
16631.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1947 Alkotás művészeti folyóirat I. évf. 1-8. sz., 1947. jan.-aug. Szerk.: Borbíró Virgil, Kadosa Pál, Kállai Ernő, Kárpáti Aurél, Mihályfi Ernő, Szűcs László. Felelős szerkesztő: Kassák Lajos. Papírkötésekben, a borítókon kis kopásnyomokkal, a 3-4. szám borítóján folt, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában.
16632.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft