Münnich Sándor: Igló király korona és bányaváros története. I. rész: A legrégibb időktől Lubomirszkyék koráig. II. rész: A Lubomirszkyék korától a legújabb korig. Sajtó alá rendezte: Nikházy Frigyes. Kiadja: Igló városának tanácsa. Igló, 1896, Schmidt József Könyvnyomdája, 1 t. (kihajtható címkép)+4+558+2+ LVIII+4 p. + 8 (fekete-fehér képtáblák) t. és 1 (kihajtható melléklet) t. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Átkötött modern félvászon-kötés, körbevágott, az eredeti kissé sérült, illusztrált papírborítót bekötötték, a címkép ketté szakadt. /
Sándor Münnich: History of city of Spišská Nová Ves (Zipser Neudorf). Spišská Nová Ves, 1896, Josef Schmidt, 1 t. (title image)+4+558+2+ LVIII+4 p. + 8 t. (picture tables)+1 t.(openable appendix.) With black and white pictres. In Hungarian language. Modern half-linen-binding, re-bound, with the original illustrated paper cover in it, the illustrated paper cover damaged, the title image damaged.
Mit élt át a Felvidék? Szerk.: Hangel László. Bp.,[1940], Felvidéki volt Politikai Foglyok Országos Érdekvédelmi Szövetsége, (Fővárosi-ny.), 686 p. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kopott egészvászon-kötés, de belül jó állapotban.
Sopron és Sopronvármegye ismertetője 1914-1934. Összeáll.: Horváth László, Madarász Gyula, Zsadányi Oszkár. Sopron, [1936], Székely és társa. Aranyozott, címeres, dombornyomott egészvászonkötésben, kopottas állapotban
Manciu-Cuo vigoroso nei fotografi. Die junge Mandschurei in Bildern. Young Manchoukuo in pictures. Hsinking, 1938. Many photos of the occupied China and Chinese. Worn papír binding, kopott papírkötésben.
Dr. Schermann Szilárd: Kassa és a Kassai hegyek kalauza. Bp., 1944, Magyarországi Kárpát Egyesület. Kiadói papírkötés kis sérüléssel, 350p. több kihajtható és térkép melléklettel
Hastings and St. Leonards. Official handbook. Hastings, 1930-1931, The Hastings and St. Leonards Borough Association, 112 p. + 1 (Key map of Hastings & St. Leonards, 42x47 cm.) Angol nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói színes, illusztrált papírkötésben.
Bél Mátyás: Sopron vármegye leírása I. C sorozat, 2. kötet. Sopron város történeti forrásai. / Descriptio Comitatus Semproniensis I. Reihe C, Band 2. Quellen zur Geschichte der Stadt Ödenburg. Sopron, 2001, Soproni Levéltár. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Véres napok, cári rabok. From president to prison. Fordította: Sajó Aladár. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Bp.,[1926],Franklin, 394 (helyesen: 294)+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, szakadt elülső szennylappal, a hátsó előzéklapon ceruzás jegyzetekkel.