Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 63

Örösi Pál Zoltán: Méhek között. Bp., 1989. Börze. Kiadói papírkötésben
17080.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gyakorlati gazdalexikon. Százkét munkatárs működésével szerk.: Mille Géza, Mayer János. 1-2. kötet. Bp.,[1927.], Sylvester-ny., XV+587+5; XV+593-1452+4 p. Nagyon gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
17081.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., én. (cca 1930),Athenaeum, 373+3 p. Tizenhatodik kiadás. Kiadói kopott, foltos illusztrált félvászon-kötés, kissé laza kötéssel, névbejegyzéssel, ex libris-szel.
17082.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
A legjobb szegedi szakácskönyv. Összeállította: M. Krasznai Elza. Bp.,én., Tolnai, 352 p. Kiadói kopott illusztrált félvászon-kötés, benne jegyzetekkel, egy szakadt lappal, egy-két foltos lappal, ex libris-szel.
17083.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
[Magyar Elek]: Az ínyesmester ezer új receptje. Bp., 1935, Athenaeum, 254 p. Első kiadás. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, az elülső szennylap és előzéklap kijár, a hátsó szennylap és előzéklap, valamint az utolsó lap (tartalomjegyzék) hiányzik.
17084.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Csikvacsárcsi Balás Sándorné: Magyar háziasszonyok könyve. Bp., 1914, Kókai Lajos, 270+XVI+2 p. Negyedik, bővített kiadás. Kopott, foltos félvászon-kötésben, laza kötéssel, szakadt szennylapokkal, ex libris-szel.
17085.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Prato, Katharina: Süddeutsche Küche auf ihrem gegenwörtigen Standpunkte. Graz, 1885, Aug. Hesses Buchhandlung. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Német nyelven. Borító, gerinc sérült, foltos, egy lap hiányzik.
17086.

Prato, Katharina: Süddeutsche Küche auf ihrem gegenwörtigen Standpunkte. Graz, 1885, Aug. Hesse's Buchhandlung. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Német nyelven. Borító, gerinc sérült, foltos, egy lap hiányzik.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Westsik Vilmos: Okszerű növénytermelés. Kézikönyv kisgazdák és népies gazdasági előadók számára. Gazdasági Tanácsadók. 30. sz. Bp.,[1928],Athenaeum, 500 p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, körbevágott. A szerző, Westsik Vilmos (1883-1976) Kossuth-díjas mezőgazdasági szakember által dedikált.
17087.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Növényvédelem és Kertészet Könyvtára 8 kötete: S. Biró Géza: Szőlő metszése, Horn János: Gyümölcsfák átoltása, Jécsai László: Szobanövények, Ébényi Gyula: A szőlő, gyümölcsös, konyha- és virágoskert tárgyázása, Jécsai László: Melegyágy és üvegháza házikertben, Jécsai László: Sziklakert, Györffy Jenő: Konyha- és virágoskert kártevői, Horn János: Kajszi, cseresznye, és meggy termesztése. Bp.,1935-1941,Növényvédelem és Kertészet. Kiadói papírkötésekben, változó állapotban.
17088.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Katona József, Dömötör József: Magyar borok-borvidékek. Illusztrált. Bp., 1963., Mezőgazdasági. Kiadói egészvászon kötésben, kissé szakadt papír védőborítóval.
17089.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Általános védekező munkák a gyümölcsösben. Összeáll.: Kadocsa Gulya, Ránky Sándor és Urbányi Jenő. M. Kir. Földmívelésügyi Miniszter Növényegészségügyi Szolgálat. 1. sz. Bp., 1937,(Pária-ny.), 63+1 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
17090.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Venesz József: A magyaros konyha. Ajándékozási sorokkal. Bp., 1958, Minerva. Kiadói aranyozott vászonkötésben, szakadt papír védőborítóval.
17091.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft