Bajkay Éva: Nemes Lampérth József (A Magyar Festészet Mesterei II/9.). Bp., 2015, Kossuth-MNG. 79p. Fekete-fehér és színes képekkel, Nemes Lampérth József műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, modern professzionális átlátszó védőfóliában, jó állapotban.
Niilo Valonen: A finnugor népek népművészete. Helsinki., 1978, Otava és Corvina. Ford.: Lehtinen Ildikó. Rácz István fotóival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói papír védőborítóval
Korszerű egyházi művészet. Közrebocsátja: Fieber Henrik. Bp., 1913, Németh József, 15 sztl. lev. + 16 t. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, az utolsó lapon ceruzás rajzzal.