Forel Ágost, Dr.: A hypnotismus vagy a suggestio és a Psychotherapia Bp, 1921, Bródy József kiadása, VIII p. + 309 p. + [2] p.. Írta: Dr. Med., Phil. et Jur. Forel
Javított gerincű papírkötésben.
Das Pflanzenreich. Regni vegetabilis conspectus. 25. Heft. IV. 36. Fr. Buchenau: Juncaceae. Hrsg.: A. Engler. Leipzig, 1906, Wilhelm Engelmann, 2+284 p. Korabeli álbordás, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, az eredeti papírborítókat bekötötték, volt könyvtári példány.
Hétjegyű közönséges logarai az 1-től 108000-ig terjedő számoknak. Összeállította: Tr. Schrön Lajos. Tizenkettedik kiadás. Braunschweig, 1873, Vieweg Frigyes fia. Félvászon kötésben, sérült állapotban.
1897 Mathematikai és Physikai Lapok. VI. évf. II., IV-VIII. sz., összesen 5 füzet. Szerk.: Kövesligethy Radó és Radó Gusztáv. Bp., 1897, Mathematikai és Physikai Társulat, az egyik borító szakadt, foltos.
Oleg Polunin: Európa fái és bokrai. Barbara Everard rajzaival. Ford.: Debreczy Zsolt. Bp., 1981, Gondolat. Színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, szakadt papír védőborítóban. Állat- és Növénykert Biológiai Szakköre intézményi bélyegzővel.
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső kötéstáblán törésnyommal.