Welt der Jugend Neue Folge No. 3.: H. E. Stötzner: Aus unseren Tagen. Von Ufern des Michigansees, Carl Ernst Klotz: Ausgestorbene und aussterbende Thiere, Theodor Hacker: Was uns ein Kassenschein erzählt. ... Leipzig, 1872, Otto Spamer. Német nyelven. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.