Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 211

Kassák Lajos: ~ 35 verse. Schubert Ernő, Kassák és Dor rajzaival. (Bp.), 1931. Munka. (44)p.+5t. Első kiadás. Újrakötve, papírborító nélkül.
16593.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Peasant Art in Austria and Hungary. Szerk.: Charles Holme. The Studio brit művészeti folyóirat különszáma (special number), benne Amelia Sarah Levetus (1853-1938), Michael Haberlandt (1860-1940), és Körösfői-Kriesch Aladár (1863-1920, a Magyarországról szóló részt írta (Hungarian Peasant Art) tanulmányaival. London-Paris-New York, 1911, The Studio, X+54 p.+92 (fekete-fehér fotókat tartalmazó kétoldalas képtáblák) t. + 16 (nagyrészt hártyapapírral védett színes képtáblák) t. Angol nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, egykorú névbejegyzéssel, hiányzó hirdetésekkel.
16594.

Peasant Art in Austria and Hungary. Szerk.: Charles Holme. 'The Studio' brit művészeti folyóirat különszáma (special number), benne Amelia Sarah Levetus (1853-1938), Michael Haberlandt (1860-1940), és Körösfői-Kriesch Aladár (1863-1920, a Magyarországról szóló részt írta (Hungarian Peasant Art) tanulmányaival. London-Paris-New York, 1911, The Studio, X+54 p.+92 (fekete-fehér fotókat tartalmazó kétoldalas képtáblák) t. + 16 (nagyrészt hártyapapírral védett színes képtáblák) t. Angol nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, egykorú névbejegyzéssel, hiányzó hirdetésekkel.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Az iparművészet könyve. I-III. kötet. A Magyar iparművészeti Társulat megbízásából szerkeszti Ráth György. Bp.,1902-1912, Athenaeum, 1 t.(címkép)+VII+532 p.+ XCI (melléklet) t. ; 4+646 p.+LXXXVI (melléklet) t.; 4+633+2 p.+ LXXV (melléklet) t. Gazdagon illusztrálva. Egységes kiadói dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, a felső lapélek aranyozottak, kopott borítókkal, a II. kötet gerincén sérüléssel.
16595.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Allegorien und Embleme. Szerk.: Gerlach, Martin. 1. köt.: Abtheilung I. Allegorien.. Wien, 1882, Gerlach&Schenk. Egészvászon mappában zsinórfűzéssel. egyik másik lap kissé sérült. Volt könyvtári példány. 32x39 cm
16596.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Katalog der Orientalisch-Keramischen Ausstellung im Orientalischen Museum 1884. mit zahlreichen Illustrationen. Wien, 1884, Verlag des Orientalischen Museums, 1 t+XLII+150 p. Német nyelven. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. A katalógusban többek között Pallavicini Alfonz, Rothschild Albert, Eszterházy Miklós, Hunyady Henriette, és gróf Zichy Ödön gyűjteményének darabjaival. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány lapon ceruzás bejegyzéssel, rajzzal.
16597.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Erich Kutzner: Ein neuzeitlicher Grossbau von der Fundierung bis zur Vollendung. Stuttgart, 1930, Julius Hoffmann, 60 p.+XXX (fekete-fehér képtáblák) t. +2 (kihajtható táblák) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói papírkötésben.
16598.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ovid / Ovidius: Liebesgedichte mit 8 Original Lithographien von László Gábor.  (Stuttgart), 1924. Phaidon. 1 t. (kőnyomatos címlap) 43 l. 7 t. (eredeti lithographiák). Kiadói, sérült gerincű félbőr kötésben. Számozatlab példány
16599.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Alfred Beier-Red: Mit dem politischen Pinsel. A művész által DEDIKÁLT példány! Berlin, 1953, Dietz., 88 p. Német nyelven. Kiadói kopott félvászon-kötésben.
16600.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16601.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Tankó Sámuel (szerk.:) A lakóház tervezése és építése. Építészek, építőmesterek és szaktanulmányokkal foglalkozók használatára. I-II. rész. I. rész. :Tervezés II. rész: A végrehajtás. [Egybekötve.] Bp., 1894-1903, Magyar Mérnök és Építész-Egylet, IX+466;6+337 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott foltos borítóval, benne foltos lapokkal is, a II. rész 317-318. oldala között sérült kötéssel. Ritka!
16602.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20
M. Heil Olga: Frank Frigyes. Mai Magyar Művészet. A művész, Frank Frigyes (1890-1976) által dedikált. Bp., 1972, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói kartonált papírkötés.
16603.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
1985 Tabáni emlékeim. 1921-1934. Zórád Ernő grafikusművész kiállítási prospektusa. Bp., Képcsarnok, Derkovits terem. A grafikus, Zorád Ernő (1911-2004) dedikációjával.
16604.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
11

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft