Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 295

Csáth Géza: A Janika. Tragikomédia 2 felvonásban. Nyugat Könyvtár 25. sz. Bp.,[1911],Nyugat,(Világosság-ny.), 60+4 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, széteső állapotban.
17851.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Homoki Ferenc: Ácsok a malomban. Versek  Bp., (1930). Stádium Sajtóvállalat Rt. 79+(1) p. Fűzve, kiadói, avantgarde papírborítóban. Jó példány
17852.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gábor Andor: Ezt izenem  Bécs, 1920. Bécsi Magyar Könyvkiadó. 128 p. Gábor Andor (1884-1953). Író, költő, humorista, publicista, kommunista politikus, a Ludas Matyi c. szatirikus hetilap alapító főszerkesztője. Könyveit Magyarországon betiltották. Korabeli félvászon kötésben.
17853.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ágoston Julián (Imre): Kaffka Margit. Dedikált.  Bp., 1934. Szerző. 163 p. A szerző (1909-1969) ciszterci szerzete doktori értekezése. Korabeli egészvászon kötésben.
17854.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Francois Marie Arouet de Voltaire levelei. Kiszemelte, ford. és bevezette: Takács Mária. Documenta Humana. Bp., [1925], Fővárosi Könyvkiadó, 1 t.+256 p. Kiadói aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval. Első kiadás. Számozott (100/66.) példány.
17855.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Árkövy József: A fogak gondozása gyermekek és felnőtteknél. Számos a szöveg közé nyomott és szinezett kőnyomatu ábrával.  Bp., 1881. Eggenberger [8]+128+[2] p.+2 t. (színes lith.). 20. sz. eleji, aranyozott gerincű félvászon kötésben.
17856.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17857.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Kiss József: Kiss József ujabb költeményei. 1883-1889. Első kiadás. ; Mese a varrógépről. Baditz Ottó rajzaival. Harmadik kiadás. Bp., 1891-1889, Révai, VIII+143+95 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
17858.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Cholnoky VIktor: Az alerion-madár vére. Elbeszélések. Bp., 1912, Franklin, 241+3 p. Első kiadás. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, kiadói kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, egy-két szakadt lappal.
17859.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Révész Béla: Beethoven miniature. A címlapot, a litográfiákat Erdei Viktor rajzolta. Bp.,[1917],Bíró Miklós, 173+3 p. Lapszámozáson belül 8 egészoldalas litográfiával. Kiadói aranyozott egészpergamen-kötés, foltos borítóval.
17860.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 3 sztl. lev.+1 t.+219 p.+4 sztl. lev.+9 t. Oldalszámozáson belül 18, a költő leveleinek, kéziratainak reprodukciójával. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, 2 javított lappal, aláhúzásokkal. Készült famentes papíroson 3000, valinpapíroson félvászonkötésben, 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban. Megjelent 3000 példányban. Számozatlan példány!
17861.

Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 3 sztl. lev.+1 t.+219 p.+4 sztl. lev.+9 t. Oldalszámozáson belül 18, a költő leveleinek, kéziratainak reprodukciójával. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, 2 javított lappal, aláhúzásokkal. "Készült famentes papíroson 3000, valinpapíroson félvászonkötésben, 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban." Megjelent 3000 példányban. Számozatlan példány!

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
[Medve Imre]: Bendeguz magyar vezér fiának Elemérnek, Attila öcscsének és az ő kedvese Zillikének története. Bp., 1896, Rózsa Kálmán és neje, 70 p. Szövegközti képanyaggal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
17862.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
45

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft