Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 205

Dávid Katalin: Chagall. A Művészet Kiskönyvtára 6. Bp., 1966, Chagall. Kiadói papírkötés, hullámos, foltos.   A szerző, Dávid Katalin (1923-) művészettörténész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
16592.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
16593.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Miller, Judith: Divatékszerek. Gyűjtők könyve. Ford.: Leyrer Ginda. Bp., 2004, Helikon. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval.
16594.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16595.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
16596.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Király Erzsébet, Róka Enikő, Veszprémi Nóra (szerk.): XIX. Nemzet és Művészet. Kép és Önkép. Bp., 2010, Magyar Nemzeti Galéria. 432 p. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal, többek közt Székely Bertalan, Madarász Viktor, Hollósy Simon, Lotz Károly, Barabás Miklós, Iványi-Grünwald Béla, Csontváry-Kosztka Tivadar műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
16597.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
A magyar akt-kiállítás albuma. Összeállították: Lyka Károly, Majovszky Pál, és Petrovics Elek. Bp.,(1926), Művészet, (Athenaeum),163 p. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, a képek előtt hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, jó állapotban.
16598.

A magyar akt-kiállítás albuma. Összeállították: Lyka Károly, Majovszky Pál, és Petrovics Elek. Bp.,(1926), "Művészet", (Athenaeum),163 p. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, a képek előtt hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Hárs Éva: Martyn Ferenc életmű katalógusa. H.n., 1985, Somogy megyei Múzeumigazgatóság. Megjelent 1500 példányban. Fekete-fehér reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
16599.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Varga Vera: Az üveg jelentése. A 19-20. századi üvegművészet ábrázolások, allegóriák, szimbólumok tükrében. Bp., 2002, Helikon. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
16600.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Mezei Ottó: Orosz Gellért festészete. The painting of Gellért Orosz. Bp, 1999, Körmendi Galéria. Színes reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kartonált papírkötésben, szép állapotban. Magyar és angol nyelven.
16601.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17
2 db Schéner Mihály (1923-2009) festőművész munkásságát bemutató könyv: Mezei Ottó: Schéner Mihály művészete a hatvanas években. Bp., é.n., Körmendi Galéria. 105p. Schéner Mihály műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. + Csák Ferenc (szerk.): Schéner Mihály. Trilógia - I. kötet. Bp., 2002, Körmendi Galéria. 215p. Schéner Mihály műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16602.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
2 db Sváby Lajos (1935-2020) festőművész munkásságát bemutató könyv: Egri Mária: Sváby Lajos. Bp., 1995, k.n.. 100p. Reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval. + Sváby Lajos. H.n., 2008, TArt Alapítvány. 326p. Reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadó gerincénél kissé szakadt papír védőborítóval.
16603.

2 db Sváby Lajos (1935-2020) festőművész munkásságát bemutató könyv: Egri Mária: Sváby Lajos. Bp., 1995, k.n.. 100p. Reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval. + Sváby Lajos. H.n., 2008, T'Art Alapítvány. 326p. Reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadó gerincénél kissé szakadt papír védőborítóval.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft