Szerb Antal: A világirodalom története I-III. Budapest, 1943, Révai. Kiadói egészvászon kötés. kissé foltos, megviselt borítóval és meglazult kötéssel.
4 db Pesti Hírlap könyv: Kettle kapitány ujabb kalandjai, A Vörös nap fiai, Kettle kapitány kalandjai, Éjféli látogató. Kiadói papírkötésben, jó állapotban
3 db Pearls Buck könytétel. Pearls S. Buck: Kwei-Lan vergődése. Zigány Árpád fordítása. Bp, én., Palladis R. T. Félvászon kötésben, szakadozott papír védőborítóban. Kissé meglazult kötéssel, tulajdonosi névbejegyzéssel. + Pearl Buck: Omlik a nagy fal. Kínai elbeszélések. Kosáryné Réz Lola fordítása. Bp, én., Palladis R. T. Félvászon kötésben, szakadozott papír védőborítóban. + Pearl Buck: Faragott képek. G. Beke Margit fordítása. Bp, én., Palladis R. T. Félvászon kötésben, meglazult kötéssel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Bp., 1950, Magyar Helikon. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban.
A magyar stilisztika útja. Sajtó alá rendezte, a lexikont írta és a bibliográfiát összeállította: Szathmári István. Nemzeti Könyvtár. Nyelvtudomány-Irodalomtörténet. Bp., 1961, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.
Kis enciklopédia. A tudományok és művészetek összefoglalása. Szerk.: Dormándi László. Bp.,é.n., Pantheon. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Békés István: Új magyar anekdotakincs. A századfordulótól a felszabadulásig. Bp., 1962, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Adamik Lajos, Jelenczki István, Sükösd Miklós (szerk.) : Mauzóleum. "A halállal való foglalkozás". Halálirodalom. H.n., 1987, Bölcsész Index Centrál Könyvek. Kiadói papírkötés.
Erdős Renée könyvek az összegyűjtött művei sorozatból: Ave Roma! I-II. kötetek. Ősök és ivadékok. Negyedik rész. Szerző által aláírt. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, első kötet laza kötéssel. + Erdős Renée: Norina. Hattyúk. Szerző által aláírt. Bp., é.n., Révai. Kiadói félvászon-kötés.