Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 241

Mollináry Gizella 4 műve:   Betévedt Európába I-II. köt. Regényciklus 1. része. Bp.,[1942], Grill,(Globus-ny.), 336; 328 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.;  Betelt a föld hamissággal. I-II. köt. Regényciklus 2. része. Bp.,[1941],Grill,(Nagyvárad, Grafika-ny.), 316; 288 p. Első kiadás. A borító Fenyves Sándor (1907-1944) grafikus, illusztrátor, festő munkája. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt, javított illusztrált papír védőborítóban.;   Meddő szüret után... I-II. köt. Regényciklus 3. része. Bp.,[1942],Grill,(Általános-ny.), 307; 302 p. Első kiadás. A borító Gábor Pál (1913-1993) festő, grafikus munkája. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.;  Vádoltuk egymást. I-II. köt. Regényciklus 4. része. Bp.,1943,Grill,(Általános-ny.), 289; 265 p. Első kiadás. A borító Gábor Pál (1913-1993) festő, grafikus munkája. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.;
17362.

Mollináry Gizella 4 műve: Betévedt Európába I-II. köt. Regényciklus 1. része. Bp.,[1942], Grill,(Globus-ny.), 336; 328 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.; Betelt a föld hamissággal. I-II. köt. Regényciklus 2. része. Bp.,[1941],Grill,(Nagyvárad, 'Grafika'-ny.), 316; 288 p. Első kiadás. A borító Fenyves Sándor (1907-1944) grafikus, illusztrátor, festő munkája. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt, javított illusztrált papír védőborítóban.; Meddő szüret után... I-II. köt. Regényciklus 3. része. Bp.,[1942],Grill,(Általános-ny.), 307; 302 p. Első kiadás. A borító Gábor Pál (1913-1993) festő, grafikus munkája. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.; Vádoltuk egymást. I-II. köt. Regényciklus 4. része. Bp.,1943,Grill,(Általános-ny.), 289; 265 p. Első kiadás. A borító Gábor Pál (1913-1993) festő, grafikus munkája. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.;

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Dutka Ákos: A vénség balladája. DEDIKÁLT! Bp., 1965, Magvető Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17363.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
22
Balázs Béla: A fekete korsó: új játékok. Gyoma, 1919, Kner Izidor. Félvászon kötésben, foltos lapokkal, előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
17364.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szenes Adolf: A hülyék és azok nevelése. Pécs, 1895. 113p. + (2) Korabeli félvászon kötésben, laza. szétváló fűzés. Ritka!
17365.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
17366.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Francois Villon: A szegény Villon tíz balladája és szép fegyverkovácsné panasza. Ford.: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula (1904-1986) lapszámozáson belüli 18 egészoldalas rajzával. Bp., 1940, Singer és Wolfner,(Hungária-ny.), 71 p. Hozzákötve: Faludy György: Villon balladái - - átköltésében. Bp., (1937), Officina, (Löbl Dávid és Fia-ny.), 90+2 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Harmadik kiadás. Korabeli átkötött aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, jó állapotban.   Jeges Ernő (1898-1956): ifj. Bakay Lajos könyve, klisé, papír, jelzett a nyomaton, 7x4 cm. Ifj. Bakay Lajos (1917-1998) orvostörténész, idegsebész.
17367.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13
17368.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17369.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17370.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17371.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17373.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Babits Mihály összegyűjtött munkái: IV.;V.;VI.,VIII. kötetek Halálfiai I-II., Tímár Virgil fia, Kártyavár, Összes novellák. Bp., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban
17374.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft