Hárencz János (1899-1969): Ménes gémeskúttal. Olaj, karton, jelzett. Hátoldalán Magyar Nemzeti Galéria 1989 utáni kiviteli engedély bélyegzőjével. Dekoratív, kissé sérült fa keretben, 15,5×21 cm