Allegorien und Embleme. Szerk.: Gerlach, Martin. 1. köt.: Abtheilung I. Allegorien.. Wien, 1882, Gerlach&Schenk. Egészvászon mappában zsinórfűzéssel. egyik másik lap kissé sérült. Volt könyvtári példány. 32x39 cm
Kállai Ernő: Új magyar piktúra. 1900-1925. 83 képpel.(Bp.), 1925. Amicus (Globus ny.) 151 + [1] p. + 40 t. Első kiadás. Kállai Ernő (1890-1954) művészeti író, kritikus avantgárd művészeti irányzatok elemzésével foglalkozó írása. Kiadói egészvászon kötésben.
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete IV. köt.: A dunántúli magyar nép művészete. (Veszprém, Zala, Somogy, Tolna.) Bp., 1912, Franklin, 4+370 p.+120 t. Nagyon gazdag egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen benyomódással.
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete II. kötet. A székelyföldi, a csángó és a torockói magyar nép művészete. Bp.,1986, Helikon. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben. Volt könyvári példány.
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete V. kötet.Hont, Nógrád, Heves, Gömör, Borsod magyar népe. Bp.,1987, Helikon. Reprint kiadás. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben. Volt könyvári példány.
Az itáliai reneszánsz. Építészet, szobrász, festészet, rajz. Szerk.: Rolf Toman. Ford.: Borbás Mária, B. Szűcs Margit, Kertész Balázs. Bp., 1927, Vincze. Harmadik kiadás. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.