Könyvek: Történelem

Tételek száma: 144

15667.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
Márki Sándor-Marczali Henrik: Egyetemes és hazai történelem. I-VI. köt.: I. köt.: Márki Sándor: Az ókor története., II. köt.: Márki Sándor: A középkor története., III. köt.: Márki Sándor: Az újkor története. IV.: Márki Sándor: A legújabb kor története., V-VI. köt.: Marczali Henrik: Magyarország története. Első rész és második rész. Bp.,1912,Athenaeum, 2+392 p.+1+17 (képtáblák, közte 7 színes, ebből kétoldalas) t. +4 (térképek) t.; 2+304 p.+ 8 (képtáblák, közte 2 színes) t.+3 (térkép) t.; 2+360 p.+19 t + 3 (térképek) t.; 2+344 p.+20 (képtáblák, közte 3 színes, az egyik kihajtható) t. + 1 (térkép) t.+ 4+392 p. + 3 (képtáblák, 2 színes) t. + 1 (térkép).; 4+393-724 p.+25 (képtáblák, közte 2 színes) + 1 (térkép) t. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben, a borítókon kis kopásnyomokkal, I. kötet hátsó borítóján kopásnyomokkal, kis sérüléssel, a II. kötetben 1 térkép hiányzik, a III. kötetben kissé (foxing) foltos lapokkal.
15668.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Emlény. Karácsoni, ujesztendei és névnapi ajándék. 1844. Hat aczélra metszett képpel. Ney Ferenc, Nagy Ignác, Kovács Pál, B. Jósika Miklós, Frankenburg Adolf, Császár Ferenc, Tóth Lőrinc írásaival.. Pest, 1844. Heckenast Gusztáv, 1 (címkép, acélmetszet) t.+4+247p.+5 (acélmetszetek) t. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, hiányos címlappal, egy tábla, és egy lap (63/64) kijár, egy lap sérült (65/66.), kissé foltos lapokkal.
15669.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Queen Alexandras Christmas Gift Book. Photographs from my Camera. To be Sold for Charity. London, 1908, The Daily Telegraph, 1 t +4 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+16 (fotók kartonon, előttük feliratozott hártyapapírral) t. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15670.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15671.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Ókori lexikon I-II. kötet. Szerk.: Pecz Vilmos. Bp.,1902-1904, Franklin, IV+1142+1;4+1260 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Átkötött modern egészvászon-kötés.
15672.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Smets Mór: Az Osztrák Birodalom története. II-III. köt. Ford.: Répászky Tivadar. Történeti- Nép és Földrajzi Könyvtár XLII. és XXXV. köt. Nagybecskerek, 1891-1892, Pleitz Fer. Pál, VI+490; VIII+429 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a II. kötet gerince sérült, intézményi bélyegzőkkel.
15673.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora. 1815-1847. A magyar nemzet története. IX. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1897, Athenaeum, 1 t.+724 p.+31 t. Nagy gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, képmellékletekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 4 hiányzó táblával. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus feljegyzéseivel egy lapon.
15674.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szilágyi Sándor: Vértanúk a magyar történelemből. Történeti tanulmányok. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, VII+1+495+1 p. Kiadói, kissé szakadozott papírkötésben foltos lapokkal.
15675.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szekfű Gyula: Állam és nemzet. Tanulmányok a nemzetiségi kérdésről. A Magyar Szemle Könyvei XVII. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság. Papírkötésben, szakadozott, kopott papír védőborítóban.
15676.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Benito Mussolini: Arnaldo Mussolini élete. Ford. és jegyz. ellátta Waermer Erzsébet. Olasz-Magyar Könyvtár, Bp.,(1935), Franklin. 1 t.+91 p. + 3 tábla. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, néhány lap kissé foltos. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15677.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kállay Miklós: Magyar célok és feladatok a világháború negyedik évében. - - m. kir. miniszterelnök beszéde 1943. május 29-én a székesfővárosi és pestvármegyei M.É.P. szervezetek nagyválasztmányi ülésén. Bp., 1943., Stádium-ny., 30 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé sérült borítóval.
15678.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft