5 000 Ft
Dr. Horváth Cyrill: Régi magyar irodalom története. A magyar irodalom története I. kötet. Bp.,1899, Athenaeum, VIII+755 p. +18 t. Szövegközti képekkel, képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal, Tóbiás Gyula iglói tanuló possessori névbejegyzésével és névbélyegzőjével.