Stánkovátsi Leopold: Ünnep-napokra-való predikátziók.
Mellyeket Pozsonyi Királyi városában hirdetett P. - -, a' nevezett K. várasnak ordinárius Magyar Concionatora, Seraficus Sz. Ferentz' szorossabb rendén lévő Bóldog Aszszony Provintziájanak Szerzetes Fia. Első rész. Győr, 1788, Miller Ferentz, 410+6 p. Korabeli kopott félbőr-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a gerincen kopott címfeliratú címkével, és magánkönyvtári címkével, possessori névbejegyzéssel.
Stankovátsi Lipót (1742-1789) ferences szerzetes, hitszónok. Filozófiát tanított, majd haláláig hitszónok volt Pozsonyban, Győrött és Komáromban. A prédikációit saját költségén jelentette meg.
Korán, arab nyelven. Nagyon díszes, egyedi készítésű gyöngyházberakásos kötéstáblájú félvászon-kötésben, minimális lepattanással, szép, különleges darab.
Dr. W. Y. Evans-Wentz: Tibeti yoga és titkos tanítások. Ford.: Dr. Hetényi Ernő. Kőrösi Csoma Sándor Buddhológiai Intézet. Bp., 1983, Buddhista Misszió, 179+1 p. Kiadói papírkötés.
Murányi János: Bibliai szemelvények könyve. Kiadja: a Magyarországi Református Egyetemes Konvent megbízásából az Országos Református Tanáregyesület. Debrecen, 1908., Hegedűs Sándor, 1 t.+VIII+524 p.+3 t+4 p. Kiadói egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé laza kötéssel.
[Jean-Baptiste Massillon (1663-1742)]: Massillonii Claromontani Episcopi Sermones ad Ecclesiasticos habiti, et ab ADM. reverendo Domino Antonio Finetti Celsissimi, ... Nunc vero in usum Cleri Archi-Dioecesis Strigoniensis jussu et impensis celsissimi, ac reverendissimi domini S. R. I.principis Francisci e comitibus Barkóczi de Szala Archi-Episcopi Strigoniensis et primatis Hungariae. &c. Recusi Strigonii, 1764. Tomus primus.; Tomus Secundus. 1765. [Egybekötve.] Strigonii [Esztergom], 1764-1765, Typis Francisci Antonii Royer, 20+298+3; 277+3 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a lapok egy részén, a kötés szélén szúrágta lyukakkal, az első címlapon kis hiánnyal, intézményi bélyegzővel.