Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 192

Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+XXIV+326 p.+9 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal a borítón.
15025.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15026.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a Tolna yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kis kopásnyomokkal.
15027.

Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kis kopásnyomokkal.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 8+214+2 p.+16 t.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal a borítón, néhány felvágatlan lappal, az I. kötetből a címkép és a térkép hiányzik.
15028.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Sven Hedin (1865-1952)] Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Fordította Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. + VI+2+330 p.+ 39 t.+ 2 (kihajtható térkép) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal, gy képtábla, a színes képtáblák és a panorámák hiányoznak.
15029.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n. (1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+327+1 p.+14 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, ajándékozási sorral.
15030.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15031.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15032.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15033.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15034.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15035.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp., é.n., Franklin, 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, enyhén kopott gerinccel
15036.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft