Brehm, Bruno: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig(Így kezdődött, Ez lett a vége, A kétfejű sas lehull). Bp., 1938-1939, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés, kötetenként változó állapota, laza kötés az összes esetben.
Az Ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja 1944-1945. Szerk.: Vida István. Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I. kötet. Bp.,1994, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Nagy Magdolna: I. Rákóczi György és Borsod vármegye 1644-1648. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 36. Miskolc, 1998., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
Györffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Magyar táj és népismeret könyvtára 1. Budapest, 1942, "Élet" Irod. és Nyomda Rt. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés. A gerince szakadozott.
Kerékgyártó Árpád: Magyarország emléknapjai. Bp., 1993, Könyvesház Kereskedelmi és Kiadó Kft. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban, intézményi pecséttel, volt levéltári példány.
Makkai László: Bethlen Gábor emlékezete. Bibliotheca Historica. Budapest, 1980, Magyar Helikon. Aranyozott egészvászon kötésben, papír védőborítóval, helyenként gyűrött lapokkal, de egyébként jó állapotban.