Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 195

Bél Mátyás: Gömör vármegye leírása(1749). Gömör Néprajza XXXV. Debrecen, 1992, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszékének kiadványa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15144.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Debrecen város magisztrátusának jegyzőkönyvei 1606/1607. A Hajdú-Bihar Megyei Levéltár forráskiadványai 35. Szerk.: Radics Kálmán. Ford.: Szendiné Orvos Erzsébet. Debrecen, 2002, Hajdú-Bihar megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Kiadói papír védőborító, jó állapotban.
15145.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Réthy István: Sevilla EXPO előtt. H.n., 1992, Aquapol. A szerző által dedikált! Kiadói kartonált papírkötés.
15146.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Budapest témájú vegyes kiadványtétel, 4 db. A budai várban. Bp., 1968, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat. Enyhén kopott borítóval + F. Mihály Ida, Lócsy Erzsébet, Holl Imre: A középkori Buda és Pest. Muzeumi füzetek. Bp., 1955, Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya. Sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel. + Dr. Csapó Katalin, Karner Katalin : Vendégváró Budapest. A fővárosi vendéglátás és idegenforgalom a városfejlődés tükrében 1873-1930/Kiállítási ismertető. Bp., 1996, Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum. KIssé foltos borítóval de egyébként jó állapotban. + Várkerület 1945 1965. Bp., é.n., Hazafias Népfront I. ker. bizottsága. A lapszélek kissé szakadozottak.
15147.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15148.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15149.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
Kun Miklós: Miskolc múltja, jelenje tekintettel jövőjére. Reprint kiadás. Miskolc, én., Levéltári Sokszorosító Műhely. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15150.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Pest-Pilis-Solt vármegye a Rákóczi-korban I. Előmukálatok Pest megye Monográfiájához 2. Közreadja: Bánkúti Imre. Bp., 1996, Pest Megye Monográfia Alapítvány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15151.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Tanulmányok Pest megye monográfiájához I. Bp., 2005, Pest Megye Monográfia Közalapítvány. Lektorálta: Szakály Ferenc, Pajkossy Gábor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15152.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Félegyházi Kiskun napok 1959. Ez a város születésem helye... Kiskunfélegyháza, 1959, kn. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban.
15153.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Borsod-Abaúj-Zemplén megyei hírlapok és folyóiratok bibliográfiája 1842-1963. Könyvtári füzetek 1. Összeállította: Fülöp Attila. Miskolc, 1964, II. Rákóczi Ferenc Könyvtár. Megjelent 800 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kicsit foltos borítóval de egyébként jó állapotban.
15154.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Olvasókönyv az 1848-49-es forradalom és szabadságharc Békés megyei történetéhez. Sajtó alá rendezte: Jároli József. Gyula, 1998, Békés Megyei Levéltár. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15155.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft