Könyvek: Történelem

Tételek száma: 182

Bagyinszki Zoltán: Magyar kastélyok. Debrecen, é.n., TKK. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15829.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
A Magyar Tudományos Akadémia tagjai. I-III. kötet. Szerk: Markó László, Burucs Kornélia, Balogh Margit, Hay Diana. Bp., 2003, MTA Társadalomkutató Központ-Tudománytár. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban , jó állapotban.
15830.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Decsy Sámuel: A Magyar Szent Koronát őrző bandériumok története. Pápa, 2020, Jókai Mór Városi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés
15831.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Mágnások, birtokosok, címerlevelesek. Rendi társadalom-polgári társadalom 9. Konferencia: Pécsvárad, 1995. szept. 12-13.Szerk.: Ódor Imre, Pálmány Béla. Takács Péter. Debrecen, 1997, Hajnal István Kör, KLTE Történelmi Intézete Segédtudományi Tanszék. Miskolc megyei Levéltár volt példánya. 600 példányban megjelent. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Kiadói papír védőborító, kopottas állapotban.
15832.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Hetven év. emlékkönyv Dr. Schweitzer József születésnapjára. Szerk.: Landeszman György, Deutsch Róbert. Bp., 1992, Budapesti Zsidó Hitközség. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
15833.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
1968 Fazekas Árpád: Jósa András élete és munkássága. Különlenyomat: Communicationes de Historia Artis Medicinae. Orvostörténeti Közlemények. Szerk.: Antall József. Bp., 1968, Egyetemi-ny., 141-151 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.   A szerző, Fazekas Árpád (1924-2019) gyermekorvos, főorvos, helytörténész, Nyíregyháza és a Nyírség egyik legelhivatottabb helytörténeti kutatója által Németh Péter (1941-) régész, történész, nyíregyházi Jósa András Múzeum igazgatójának részére dedikált példány.
15834.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Strabón: Geógraphika. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval. Kissé szakadozott papírborítóval, de egyébként jó állapotban.
15835.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lázár Gyula: Az orosz birodalom történelme [4. köt.: Katalin czárnőtől 1725-től egész a jelenkorig.Történeti, nép- és földrajzi könyvtár. XXXII. köt. Temesvár, 1891, Csanád-egyházmegyei Könyvsajtó,] 606 p. Kiadói félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, az elülső szennylap és a címlap hiányos, két oldal kijár (31/32./577/578.), ceruzás aláhúzásokkal, az elülső szennylap szakadt.
15836.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Pallavicini-Andrássy Borbála kitelepítési és 1956-os naplója. Bp, 1990, Gondolat. Karcos, foltos papírkötésben.
15837.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16507.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
16508.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
16510.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft