Panyik István- Sellei Sarolta: Kréta, Mükéné. Trója. Szabó Miklós tanulmányával és képmagyarázataival. Bp, 1980, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Courtois, Stéphane et al.: A kommunizmus fekete könyve. Bűntény, terror, megtorlás. Bp., 2000, Nagyvilág. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé karcos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Vivat Academia... 1735 - 1985. Az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület és az Országos Erdészeti Egyesület emlékkönyve. A bányászati, kohászati és erdészeti felsőoktatás 250. évfordulójára. Szerk.: Dr. Bakó Károly. Bp, 1985, Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület-Országos Erdészeti Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Winston S. Churchill: A második világháború I-II. kötet. Bp., 1989, Európa. Kiadói egészvászon-kötés , az első kötet borítóján egy folt. Kiadói papír védőborító, kopottas állapotban.
A Szapáry-és a Werkele-kormány minisztertanácsi jegyzőkönyvei 1890. március 16-1895. január 13. I-II. kötet. Szerk.: Koroknai Ákos. Bp., 1999, Magyar Országos Levéltár. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Kiadói papír védőborító, gerince kicsit fakó de egyébként jó állapotban.
Baji Etelka-Csorba László: Kastélyok és mágnások. Az arisztokrácia világa a századvégi Magyarországon. Bp., 1994, HG és Tsa. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak. Ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion.. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papírborítóval, egyébként jó állapotban.
Vargyas Endre: Magyar szabadságharcz története 1848-1849-ben. Bp.,1879, Méhner Vilmos. Második, bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötés, kopottas állapotban.