Tétel

Kikiáltási ár:

10 000 Ft

53

Leírás:

Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I-IV. köt. A IV. kötet végén: Jegyzéke a "Gyümölcsészeti Vázlatok" mind a négy kötetében leírt gyümölcsöknek. Arad, 1886-1882-1884-1887, Gyulai István, IV+508+2; 4+517; 4+549+3; 4+541+1+14 p. Az I. köt. második, a többi első kiadás. Átkötött félvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, az I. kötet gerince elvált, a III. kötet kötése laza, a IV. kötet kötése sérült, kissé foltos lapokkal. Az I. kötet elülső szennylapján bejegyzéssel, ami szerint a példány Festetics Andor (1843-1930) földművelésügyi miniszter (Wekerle- és a Bánffy-kormányok, 1894. júl. 16.-1895. nov. 2.), politikus, főúr ajándéka volt tulajdonosának. + 1897 Unghváry Sándor ceglédi gyümölcsfa-iskolájának ár és névjegyzéke, megrendelőlappal, hiányos, 5 sztl. lev. +1912 Bp., M. Kir. Kertészeti Tanintézet fejléces levele, borítékkal, a levélen az igazgató aláírásával.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras