Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 237

Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 100 p.+ 5 t. Kádár Lívia lapszámozáson belüli, öt egészoldalas rajzával. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
17345.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Jósika Miklós: Az utolsó Bátori. Regény. Pest, 1837, Heckenast Gusztáv,(Füskúti Landerer Lajos-ny.) 292 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval, részben hiányos gerinccel, laza kötéssel.
17346.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Jósika Miklós: A csehek Magyarországban. Korrajz I. Mátyás király idejéből. két kötetben Bp., 1864, Franklin. Negyedik kiadás. Korabeli aranyozott, festett félvászon-kötés,
17347.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Sand György (George Sand): Indiána. Pest, 1851(1843), Edelmann Károly. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
17348.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Márai Sándor: Bolhapiac. Bp., 1934, Pantheon. Félvászon kötés, első kiadás, jó állapotban.
17349.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
31
Szép Ernő: Október. Bp., 1919. Rózsavölgyi. Kiadói papírkötésben, felvágatlan példány. Borító sérült, előzéklapon szakadással, 161-168 oldalon lap tetején kisebb folttal.
17350.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lajos F. - Holbein: Haláltánc. H.n., é.n., Szépmíves Műhely. Kiadói kartonált kötés, sérült gerinccel, törölt könyvtári példány.
17351.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Remete Eta: A mai női divat erotikája. Mester Sándor rajzaival. Eros Könyvek I. köt. Bp., 1938.,Anonymus, 182+4+IV+2 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, körbevágott, a gerincen címkével.
17352.

Remete Eta: A mai női divat erotikája. Mester Sándor rajzaival. Eros Könyvek I. köt. Bp., 1938.,"Anonymus", 182+4+IV+2 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, körbevágott, a gerincen címkével.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. Bp., 1943, Bibliotheca. Egészvászon kötésben.
17353.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Kovács György: A játék elmélete és pedagógiája. Egységes Jegyzet. Kézirat. Tanítóképző és Óvónőképző Főiskolák. Bp., 1992, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 665 példányban. + Detre Pál-Szigeti Lajos: Játék I. köt. Tanárképző Főiskolai Tankönyvek. Bp.,1985., Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
17354.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Babits Emlékkönyv. Szerk.: Illyés Gyula. A Babits-bibliográfiát összeáll.: Sárkány Oszkár. Bp., 1941., Nyugat, (Hungária-ny.), 311+1 p.+16 (fekete-fehér) t. Számozott (2000/637.) példány. Kiadói javított kötésű félvászon-kötésben, foltos borítóval, kissé laza kötéssel,. Benne számos neves író munkájával, közte: Szabó Lőrinc, Szerb Antal, Tamási Áron, Márai Sándor, Móricz Zsigmond, Weöres Sándor, Illyés Gyula, Radnóti Miklós, Szép Ernő és mások.
17355.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Eötvös József: A falu jegyzője. I-III. köt. [Egybekötve.] Pest, 1865, Emich Géza, 258+303+247 p. Második kiadás. Borító nélküli példány, szétvált kötéssel, foltos, a III. kötet részében 10 sérült lappal, közte hiányosak is, az utolsó lap hátoldalán egy lap hozzáragadt, rossz állapotban.
17356.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft