Könyvek: Történelem

Tételek száma: 148

Vitéz Horthy István 1904-1942, Szerk.: Erdődi Mihály. Bp., 1943, Rajcsányi László, 1 t.+23+1 p.+63 t. Kiadói aranyozott papírkötésben, kisebb sérülésekkel. Egyetlen kiadás! A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15646.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
10
15647.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Timon Sámuel: Imago antiquae Hungariae, repraesentans terras, adventus, & res gestas gentis Hunnicae. Hozzákötve: Imago novae Hungariae, representans regna, provincias, banatus, & comitatus ditionis hungaricae. Kassa, 1733-1734., Typ. Acad. Soc. Jesu, 4 szt. lev. +409 p.+11 sztl.+ 4 sztl. lev.+240 p.+8 sztl. lev. Javított gerincű félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, az első rész címlapja kissé szakadt.
15648.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Kézdiszentléleki Jákó Margit: Mult, jelen, jövő 12 képmelléklettel és 5 szövegképpel. ötödik kiadás. Bp., 1926. Stádium ny. 332 p. Kiadói illusztrált papírkötésben hajtásnyommal
15649.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Budai Ferentz: Magyar ország polgári históriájára való lexikon, a XVI. század végéig. Készítette néhai tiszteletes tudós Budai Ferentz úr. Kiadta Budai Ésaiás. II-III. darab (kötet). Első kiadás. Nagy-Váradonn, 1805, Máramarossi Gottlieb Antal, 2 (kézzel írt, pótolt lapok) szt. lev.+3-754; 1+6 (kézzel írt, pótolt lapok)+1 sztl. lev. +763 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a II. kötet elülső kötéstáblája részben elvált, a II. kötet címlapja és az első lapja (1/2. oldal), hiányzik, a hiányzó lapot, két kézzel írt oldallal (2 sztl. lev.) pótolták, III. kötet első 3 lapja hiányzik, ezeket kézzel írt oldalakkal pótolták (6 sztl. lev.) Az első darab (kötet hiányzik.
15650.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven Év. Ifjukorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp.,1922, Pantheon, 257+6 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, ceruzás aláhúzásokkal, a gerinc kissé foltos, kissé szakadt, a borító egyik sarkán gyűrődéssel.
15651.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
B. Szabó László: Széchenyi, Petőfi és az Ellenzéki Kör 1848-ban. Kiadja a Szent István Akadémia.  Bp. 1930. Stephaneum. 26 p. Kiadói papírborítóban.
15652.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Széchenyi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942, Athenaeum. Enyhén kopott egészvászon kötésben.
15653.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16
Magyar Történelmi Tanulmánysorozat I. kötet - Padányi Viktor: Dentumagyaria. [Buenos Aires, 1963.] Transsylvania 450 + [2] p. Aranyozott kiadói egészbőr-kötésben, kopásokkal, kissé laza kötésben
15654.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Krohn Gyula: A finnugor népek pogány istentisztelete. Fordította: Bán Aladár. Bp., 1908, MTA. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
15655.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9
Baines, John - Málek, Jaromir: Az ókori Egyiptom atlasza. Bp., é.n. Helikon. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval
15656.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Jancsó Benedek: A román irredentista mozgalmak története. Historia Incognita. Máriabesnyő-Gödöllő, 2004, Attraktor. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban, ex libris bélyegzéssel.
15657.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft