Csorba Simon László (1943-): Kompozíció, 1979. Ofszet, papír, jelzett. Hátoldalán autográf ajándékozási sorokkal. Lap sarkaiban kissé sérült (feltehetően rajzszögekkel történt rögzítésből adódott). 41,5x29,5 cm
Czinkotay Frigyes (1932-2018): Puccini. Olaj, farost, jelzett, hátoldalán a művész névjegyével és azon ajándékozási sorokkal. Üvegezett fa keretben, 31x26 cm + Czinkotay Frigyes: Somogyi tájak és emlékek. Kaposvár, 2001, k.n. Kiadói kartonált papírkötésben. Színes reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Czinkotay Frigyes által dedikált!
Czóbel Béla (1883-1976): Erdőrészlet házzal, 1929 körül. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán 1929 felirattal. Proveniencia. 1977-ig Seres Béla tulajdonában, majd Radó György (1912-1994) magyar író, műfordító, irodalomtörténész és családja gyűjteményében. Czóbel Béla 1925-ben döntött úgy, hogy családját Berlinben hagyva, hat évnyi németországi tartózkodás után visszatér fiatalkori sikerei helyszínére, Párizsba. Az újrakezdés nem volt könnyű és egyszerű, erről Gráber Margit írt naplójában: "...1926-ban egy födél alatt laktunk Párizsban az Hotel Notre Dame-ban, alighanem akkor lehetett élete mélypontján. Családját elhagyta, kis vagyonát elvesztette, Párizs sem fogadta a régi elismeréssel..." A párizsi telek után nyaranta vidékre utazott, Normandiában és Dél-Franciországban festett. Árverésünkön szereplő képét 1929 körül , feltehetően Dél-Franciországban, a piktúrájára jellemző stílusjegyekben festette: Vastag fekete kontúrvonalakkal, széles ecsetvonásokkal, expresszív, a rá valló rózsaszín, piros és zöld színekkel. Fa keretben. 65x34 cm. / Béla Czóbel: Wood with house, around 1929 (South France?). Oil on canvas, signed. With description 1929 on the reverse. Provenance: In the possesion of Béla Seres until 1977, after that part of the collection of Hungarian writer, literary historian György Radó (1912-1994) and his family. Framed. 65x34 cm.
Deim Pál (1932-2016): Egy rendszerben. Akril, vásznazott lemez, jelzett. Hátoldalán autográf felirattal. Fa keretben, 30×40 cm. / Pál Deim (1932-2016): In one system. Acrylic on board with canvas, signed. With autograph lines on the reverse Framed. 30x40 cm