cca 1900-1960 Óriási sajtószemle a XX. századból 39 db újság és magazin, közötte sok képes, sok történelmi eseménnyel foglalkozó, sok, kis helyi, vagy szakági lap, mind valamilyen szempontból érdekes, benne 3 db 1956-os újság is.
1902-1904 Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége közlemények 3.,6.,9.10-15. számok,1902. október, április,december;1904. február, május,július,október, november,december, összesen 8 szám. (Egykötve.) Bp.,1902-1904, Pesti Lloyd-Társulat-Pallas. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az első szám címlapja kijár, a gerincen kis sérülés. Benne számos érdekes korabeli írással.
1903-1904 Zászlónk. Ifjúsági lap. Kiadja: Regnum Marianum. II. évfolyam 1903-1904. Bp., 1904, Stephaneum, 4+240(+IVx10) p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, a hátsó szennylap hiányzik.
1908-1913 Szalézi értesítő. VI. évf. II. sz. 1908. március-április, 56 p + Zeitschrift des Österr. und Ungarischen Kath. Klerus. II. évf. 19. sz., 1913. jun. 10., német nyelven, kissé szakadozott, kis hiánnyal, 16 p.
1908-1917 Magyarország ipari munkásai. Szerk.: Huszár Károly. Szabadka, 1908, Szabadkai Nyomda-ny., kissé foltos borítóval, 31 p.+ L. J. Vance: A sziget kincse. Milliók könyve. II. évf. 39 sz, Bp., 1917., Singer és Wolfner, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón szakadásokkal, 31+1 p.