Könyvek: Judaika

Tételek száma: 39

Dr. Simonyi Jenő: A zsidók és az antisémita áramlat. Bp., 1894, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17172.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Pollák Sándor: Sárvártól Sárvárig. A vasuti töltések és pályák mentén. Egy munkaszolgálatos emlékiratai. Szombathely, én., a szerző kiadása. Egészvászon kötésben, kissé kopott állapotban.
17173.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17
Julian Silberbusch: Bevezetés a cionizmusba. Fordította: Weiss Farkas. Bp. 1939. Magyar Cionista Szövetség kulturális bizottsága. Egészvászon-kötés, papír védőborítóban
17174.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Lévai Jenő: A pesti gettó csodálatos megmenekülésének hiteles története. Bp, én., Officina. Félvászon-kötés, papír védőborítóban. Megfakult, szakadt, foltos állapotban.
17175.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Márkus Lajos: Egy deportált feljegyzései 1944-45. évről. Nincs irgalom...! Miskolc, é.n., Kultura Nyomda. Félvászon-kötésben, jó állapotban.
17176.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
11
Blasz Ede: A zsidó nő kötelmei. Bp, 1912, szerzői. Második kiadás. Papírkötésben, kissé megfakult, foltos állapotban.
17177.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Az izraelita házasélet törvényei. A csornai Machaziké Hadasz-Egyesület kiadványának utánnyomása. Hn., én., az első Balkányi Könyvnyomda. Fűzött, szakadozott, megfakult állapotban.
17178.

Az izraelita házasélet törvényei. A csornai "Machaziké Hadasz"-Egyesület kiadványának utánnyomása. Hn., én., az első Balkányi Könyvnyomda. Fűzött, szakadozott, megfakult állapotban.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Randolph L. Braham: A magyar holocaust I és II kötet, Bp, 1988, Gondolat Kiadó, Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóban, szép állapotban
17179.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szekeres József: A pesti gettók 1945 januári megmentése. A magyar Schindler - Szalai Pál visszaemlékezései és más dokumentumok alapján. Várostörténeti tanulmányok. Bp.,1997, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17180.

Szekeres József: A pesti gettók 1945 januári megmentése. "A magyar Schindler" - Szalai Pál visszaemlékezései és más dokumentumok alapján. Várostörténeti tanulmányok. Bp.,1997, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Haber Samu: A mi ünnepünk. Rajzok a kisvárosi zsidó életből. Bb. 1893. Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Félvászon-kötés, kopott borítóval
17181.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Hahn István: Zsidó ünnepek és népszokások. Dr. Heller Bernát előszavával. hn., 1940, Viktória kiadás. Papírkötésben, sérült gerinccel, szakadozott lapszélekkel, foltos borítóval.
17182.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
11
Carp, Matatias: Holocaust Romániában. Tények és dokumentumok a romániai zsidók pusztulásáról - 1940-1944. H.n., Primor Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. A felelős kiadó, Atzél Ferenc által Entz Géza (1949- ) történész részére dedikált példány.
17183.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft