Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 183

Kertész Róbert (1901-1960): Feltámad a félhold I-II. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 1-160 p.,2+161-347+1 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egészoldalas és szövegközti térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
15000.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11
Sven Hedin (1865-1952): A selyem útja. I-II. kötet. Ford.: vitéz Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 144;4+145-308+2 p.+20 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval és kopott gerincekkel.
15001.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Almásy László (1895-1952): Levegőben... homokon... Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin, 146+2 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér fotók képtáblák.) Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben,kissé kopott borítóval és kopott gerinccel.
15002.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
22
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánban. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28. (nagyrészt kétoldalas, fekete-fehér fotók, közte egy egyoldalassal) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15003.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Cholnoky Jenő (1870-1950): A Földközi-tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 184+2 p.+20 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal és térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15004.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel.
15005.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15006.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., (1913), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,4+253+3 p.+16 t.(Fekete-fehér fotók.) Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, első néhány lap kijár.
15007.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
10
Schoen Arnold: A krisztinavárosi plébánia-templom. (Gróf Széchenyi István esküvőjének a temploma.) Bp. 1937. Történetírás. 16 l.10 t. Fűzve, kiadói borítékban. Foltos, ajándékozási bejegyzéssel
15008.

Schoen Arnold: A krisztinavárosi plébánia-templom. (Gróf Széchenyi István esküvőjének a temploma.) Bp. 1937. "Történetírás". 16 l.10 t. Fűzve, kiadói borítékban. Foltos, ajándékozási bejegyzéssel

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Varga László: Heves megye sporttörténete I. köt. A testi nevelés története Heves megyében a honfoglalástól a Tanácsköztársaság megdöntéséig. Unicus! Nem jelent meg több kötete. Eger, 1972., Magyar Testnevelési és Sportszövetség Heves m. Tanácsa-Hazafias Népfront Heves m. Bizottsága-KISZ Heves m. Bizottsága-Heves m. Könyvtár-Mátravidéki Fémművek-Vámosgyörki ÁFÉSZ, 324 p.+32 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Egyetlen kiadás. Ajándékozási sorokkal: Dancs Lajos Elvtársnak! Az MTS. Eger városi Tanácsában kifejtett eredményes munkájáért. Eger, 1973. május 22. Pető Miklós MTS. Városi Elnökének aláírásával, a Magyar Testnevelési és Sportszövetség Eger városi Tanácsa bélyegzőjével.
15009.

Varga László: Heves megye sporttörténete I. köt. A testi nevelés története Heves megyében a honfoglalástól a Tanácsköztársaság megdöntéséig. Unicus! Nem jelent meg több kötete. Eger, 1972., Magyar Testnevelési és Sportszövetség Heves m. Tanácsa-Hazafias Népfront Heves m. Bizottsága-KISZ Heves m. Bizottsága-Heves m. Könyvtár-Mátravidéki Fémművek-Vámosgyörki ÁFÉSZ, 324 p.+32 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Egyetlen kiadás. Ajándékozási sorokkal: "Dancs Lajos Elvtársnak! Az MTS. Eger városi Tanácsában kifejtett eredményes munkájáért. Eger, 1973. május 22." Pető Miklós MTS. Városi Elnökének aláírásával, a 'Magyar Testnevelési és Sportszövetség Eger városi Tanácsa' bélyegzőjével.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15010.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
George MacMunn: The Living India. Its romance and realities. London, 1934.,G. Bell and Sons. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15011.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft