Könyvek: Történelem

Tételek száma: 138

Ferenczes István: Székely apokalipszis. Bp., 2002, Magyar Napló Kiadó. A szerző, Ferenczes István (1945-) Kossuth-díjas magyar költő, író, újságíró által dedikált! Kiadói papírkötés.
15711.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szekfű Gyula: A magyar állam életrajza. Reprint kiadás.
15712.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
Abafi Lajos: Mikes Kelemen. Bp. [1878]. Aigner Lajos.208 l. Korabeli félvászon kötésben
15713.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Trianon. 1920. jún. 4. Veszprém, 1990, Turul. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
15714.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Id. Frivaldszky János: A Műegyetem Nemzetőrparancsnoka. Marián István. Bp.,2013,Logod. Kiadói papírkötés.
15715.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Zsilinszky Mihály: Az 1609ki Pozsonyi Országgyűlés történetéhez. Értekezések a Történelmi Tudományok Köréből. X. köt. II. sz. Bp.,1882, MTA, 50 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval. Felvágatlan példány.
15716.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Sass Irén: Vázsonyi. Gróf Andrássy Gyula előszavával. Bp., 1926, Menóra-kiadás. Kiadói félvászon kötés, széteső állapotban.
15717.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
10
Thaly Kálmán: Az 1683-iki táborozás történetéhez. A kétszázados évfordulat alkalmából Hg. Esterházy Pál Nádor kiadatlan kéziratai s levelezései nyomán írta: - -. Értekezések a Történelmi Tudományok Köréből. XI. köt. IV. sz. Bp.,1883, MTA, 45 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval. Felvágatlan példány.
15718.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Sziklay László: Közvéleményünk és a nemzetiségi kérdés. Különlenyomat a Láthatár X. évf. 1. sz. Kecskemét,(1942),Szerzői kiadás,(Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt.), 23 p.Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
15719.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kovács Imre: Magyar feudalizmus, magyar parasztság. Szabadon Élni 1. Bp., 1943, Cserépfalvi. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, néhány lapon ceruzás aláhúzással.
15720.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
[Losontzi István (1709-1780)]: Hármas Kis-Tükör, melly a Magyar Királyi Birodalomnak azaz Magyar Országnak és hozzá kapcsolt egyébb részeinek: I. Földleírását, II. Mostani polgári állapotját, s III. a magyar nemzet régi és újabb történetét tanuló ifjak számára híven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával XII toldalékkal. Miskolc, 1992, Kazinczy Ferenc Társaság, (BAZ Megyei Levéltár-ny.), 184+50+XVI+10+1 p.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Az 1848. évi Trattner és Károlyi-féle kiadásnak a hasonmás kiadása.
15721.

[Losontzi István (1709-1780)]: Hármas Kis-Tükör, melly a Magyar Királyi Birodalomnak azaz Magyar Országnak és hozzá kapcsolt egyébb részeinek: I. Földleírását, II. Mostani polgári állapotját, 's III. a' magyar nemzet régi és újabb történetét tanuló ifjak számára híven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával XII toldalékkal. Miskolc, 1992, Kazinczy Ferenc Társaság, (BAZ Megyei Levéltár-ny.), 184+50+XVI+10+1 p.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Az 1848. évi Trattner és Károlyi-féle kiadásnak a hasonmás kiadása.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Gárdonyi Albert: Magyarországi könyvnyomdászat és könyvkereskedelem a 18. században. Különös tekintettel Budára és Pestre. Könyvtári Füzetek. 2. sz. Bp., 1917., Lantos A., 61+3 p. Átkötött egészvászon-kötés, kijáró címlappal és lapokkal, volt könyvtári példány.
15722.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft