Festmények és grafikák

Tételek száma: 606

Glatz 1918 jelzéssel: Baráth ref. pap portréja. Olaj, vászon. Hátoldalán feliratozott és Magyar Nemzeti Galéria bírálati címkével. 45×35 cm
10145.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
23
Glatz Oszkár(1872-1958)-Prihoda István (1891-1956): Betűvetés. Színezett rézkarc, papír. Glatz által jelzett. Lap teteje foltos. 34×26 cm
10146.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
9
Gombár Judit (1937-2016): Carmen jelmeztervek, vegyes technika, papír, jelzett, 29×21 és 30×42 cm
10147.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gombosné B. Éva (1957- ): Asztali csendélet, akvarell, papír, jelzett, üvegezett fa keretben, 48×38 cm
10148.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Gombosné B. Éva (1957- ): Virágcsendélet, akvarell, papír, jelzett, üvegezett fa keretben, 48×38 cm
10149.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
10150.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Göldner Tibor (1929-): Gerlék. Olaj, farost, jelzett. Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéivel, mely szerint Szekszárdon a Szinyei Merse Teremben szerepelt kiállításon 1979-ben. Üvegezett fa keretben. 50×84,5 cm
10151.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Görgényi jelzéssel:, 2 db mű: Baromfiudvar. Olaj, fa, fa keretben, 20x25 cm
10152.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A Grasemann jelzéssel: Tisztás. Olaj, farost. Fa keretben. 34x48 cm.
10153.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gulácsy jelzéssel: Utcarészlet. Vegyes technika, karton. Paszpartuban. 55,5x37 cm
10154.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
9
Gulyás Dénes (1927-2003): Karnevál. Akril, farost, jelzés nélkül, 60x60 cm
10155.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Denes Gulyas (1927-2003): Parliament from Buda. Oil, canvas, signed, 100×120 cm Hungarian contemporary artist  His masters: Szőnyi István, Pór Bertalan, Elekfy Jenő, Barcsay Jenő, Krocsák Emil. In his paintings the individual style is composed from constuctivist forms and folkloristic characters outraying cheer and emotional atmosphere His work as schilar of arts is also significant.    Mesterei: Szőnyi István, Pór Bertalan, Elekfy Jenő, Barcsay Jenő, Krocsák Emil. 1945-50: Magyar Képzőművészeti Főiskola, mesterei: Szőnyi István, Pór Bertalan, Elekfy Jenő, Barcsay Jenő, Krocsák Emil (nála demonstrátor). Oktatási tevékenységéért Munka Érdemrend (1970: ezüst; 1982: arany fokozat); az Oktatásügy Kiváló Dolgozója. 1951-től a Magyar Iparművészeti Főiskola tanársegédje Schubert Ernő textil főtanszakán, majd belsőépítészet szakon geometria- és művészetianatómia-tanár. A nyári művésztelepek szervezése és vezetése is feladata. Hincz Gyula főigazgatónál a színelmélet oktatását, Pogány Frigyes vezetése alatt (1965-70) a tipografika szakon a grafikai szaktörténet-szakesztétikai tárgyat honosította meg. A 80-as években a tanárképzés koncepciójának kialakításában vett részt. 1989-ben ment nyugdíjba. Festészetében a konstruktív formajegyekből indulva teremti meg sajátos hangú, a népi motívumok világához közelítő stílusát, hallatlan derűt, érzelemgazdag atmoszférát teremtve. Egyéni kiállítások 1955 o Kossuth Klub, Budapest 1965 o Katona József Múzeum [Bozsóki Annával], Kecskemét 1967 o Csepel Galéria, Budapest 1967, 1994 o Rákosligeti Művelődési Ház, Budapest Köztéri művei falfestés és figurális famunka (Budapest, Hilton Szálló) zománckép (Budapest, Átrium Hyatt o Budapest, Nimród étterem o Budapest, Forgács u.-i metróállomás) falfestés (kormányüdülő, Balatonöszöd). Írásai A képzőművészet iskolája II. kötet (1977, A térábrázolás; A fény és a szín) A perspektíváról és színről - Ábrázoló geometria, 1969 Művészeti bonctan, 1975 A színek rendje, 1976 Szerkesztő anatómia, 1985 Vitruvius: Tíz könyv az építészetről, 1988 (fordítás).
10156.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft