Szilágyi Sándor: II. Rákóczy György. 1621-1660. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1891, Franklin-Társulat, 4+212 p.+10 t. Szövegközti, kétoldalas és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Korabeli festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel, kissé foltos lapokkal.
(ifj.) Andrássy Gyula (1860-1929): A magyar állam fönmaradásának és alkotmányos szabadságának okai. I. köt. Bp., 1901., Franklin-Társulat, IV+445 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, egy oldalon ceruzás aláhúzással, jegyzettel.
R. W. Seton-Watson D. Litt: The rise of nationality in the Balkans. London, 1917., Constable and Company, VIII+308+4 p.+IV (kihajtható térképek, egy színes) t. Angol nyelven. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
Harold Nicolson: Friedensmacher 1919. Peacemaking 1919. Deutsch von Hans Reisiger. Berlin,1933,S. Fischer. Német nyelven. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés.
Hunfalvy Pál: Tanulmányok. Hunfalvy Pál összegyűjtött munkái. I. köt. Bp., 1873., Ráth Mór, IX+2+368 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, javított kötéssel, az elülső kötéstábla részben elvált.
A magyarság néprajza. I-IV. kötet. Szerk.: Czakó Elemér.
I-II. kötet: Bátky Zsigmond,Győrffy István,Viski Károly: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: Berze-Nagy János,Kodály Zoltán, Lajtha László, Szendrey Zsigmond, Viski Károly és mások: A magyarság szellemi néprajza.
Bp.,(1933-1937.), Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kopott, kissé foltos borítókkal, két gerincen kisebb sérüléssel.