Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 196

W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. A világjárás hősei. Fordította: Havas József. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., é.n, Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
15012.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1934 Pápai Szentbenedekrendi Kat. Szent Mór Reálgimnázium értesítője az 1933-1934. iskolai évről. Közzéteszi: Dobrovics Ágoston. Pápa, 1934., Keresztény Nemzeti Nyomdavállalat Rt. Papírkötésben,
15013.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1940 Budapesti X. Kerületi M. Kir. Állami Szent László Gimnázium évkönyve az 1939-40. tanévről. Közzétette: Józsy Ferenc. Bp., 1940., Iskola Igazgatósága,(Stephaneum-ny.) Papírkötés, szakadt borítóval.
15014.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1942 Kassai M. Kir. Állami Kereskedelmi Főiskola 1941/42 tanévi évkönyve. Közli: Stolpa Károly. Kassa, 1942., Kassai M. Kir. Állami Kereskedelmi Főiskola. Papírkötésben.
15015.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1940 Veszprémi Kegyes-Tanítórendi Róm. Kat. Gimnázium évkönyve az 1939-1940. iskolai évről. Közzéteszi Neuhauser Frigyes. Veszprém, 1940., Egyházmegyei Könyvnyomda. Kiadói papírkötés, a gerinc alsó sarkán kis hiánnyal.
15016.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
1938 Budapesti I. Ker. M. Állami Verbőczy István Gimnázium értesítője az 1937-1938. iskolai évről. Közzétette: Korpás Ferenc. Bp., 1938., Iskola Igazgatója, (Attila-ny.) Papírkötés, a borítón szakadással, kis folttal.
15017.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
1943 Budapesti IX. kerületi M. Kir. Állami Fáy András Gimnázium 26. sz. évkönyve az 1942-43. iskolai évről. Közzéteszi: Várady Zoltán. Bp., 1943., Iskola Igazgatósága. Papírkötésben, hiányzó hátsó borítóval. Benne Horthy István halálozási hírével.
15018.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Lovak, lovasok. Lovas hagyományok, értékek, hungarikumok Veszprém megyében. Szerk.: Dr. Fehér Károly. Bp., 2011., VM Vidékfejlesztési, Képzési és Szaktanácsadási Intézet. Kiadói kartonált papírkötés.
15019.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Hungler József: Veszprém településtörténete. Horizont Közművelődési Kiskönyvtár. 14. Veszprém, 1988., Eötvös Károly Megyei Könyvtár, 383 p.+4 (színes térképek, 3 kihajtható) t. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
15020.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
cca 1890 Osztrák-Magyar Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Magyarország V. köt. 1. füz. (255.), Morvaország és Szilézia 4-7. füz. (250.,252-253-254.) Felvágatlan példányok, jó állapotban.
15021.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Nagy Béla: Fölfedezők világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp. é.n. Hajnal. 239p. (szövegközti képekkel) Aranyozott, kiadói vászonkötésben, enyhén kopottas állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel, hibajavítózva.
15022.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 t. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben.
15023.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft