Várkonyi Hildebrand: A gyermek és környezete. Nemzetnevelők könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 6. Bp.,1944, Országos Közoktatási Tanács. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.