Henri Focillon: A formák élete. A nyugati művészet. Vajda András fordítása. hn., 1982, Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kissé kopott állapotban.
Koffán Károly: De Profundis. 32 fa és linóleummetszet. Páris 1934-39. François Gachot előszavával. Bp. 1940. Szerző kiadása. 4 sztl. lev. 32 t. 2 sztl. lev. A könyvből 115 számozott példány készült, ez a 101. példány. Koffán Károly (1909-1985) által Orosz Iván (1902-1974) magyar lapszerkesztő, költő, novellistának dedikálva! Vászonkötésben, foltos borítóval, hajtásnyommal.
Loránth László: Paletta. Dr. Kopp Jenő bevezetőjével Bp.,[1944.], Jelen Könyvkiadó. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói sérült, javított gerincű félvászon-kötésben. A szerző, Lóránth László (1905-1966) aláírásával.
Szűts István Gergely: Üzlet és diplomácia. A Gulden Gyula vezette Herendi Porcelánmanufaktúra. Veszprém Megyei Levéltár kiadványai 36. Veszprém, 2015., Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.-Magyar Nemzeti Levéltár Veszprém Megyei Levéltára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.