Verne Gyula: A gőzház. Ford.: Szász Károly. Bp., én.,Franlin, 356 p. Oldalszámozáson belül egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Verne Gyula: Három orosz és három angol kalandjai. Ford.: Nagy István. Bp., 1904., Franklin, 286+2 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Jules Verne: A Föld felfedezése. A híresebb utazók története a legrégibb időktől a XVIII-ik századig. I-II. köt.[Egybekötve.] Ford.: Dr. Brózik Károly. Bp.,(1880)-1882,Franklin-ny., XVI+464; VIII+447 p. Aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, apró kopásnyomokkal.
Ady Endre: A menekülő élet. Bp.,1919, Pallas. Második kiadás, 141+3 p. Kiadói papírkötésben, szakadásokkal, ragasztásokkal, sérült gerinccel, bejegyzéssel.
Révész Béla: Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története. Fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., 1942, Szerzői kiadás, 608 p.+13 t. Kiadói félvászon-kötésben, kisebb kopásnyomoktól eltekintve jó állapotban.
Révész Béla: Ady és Léda. Ady Endre több mint száz ismeretlen levelével, verskézirataival, 21 fényképpel és egyéb melléklettel. Bp., é.n., Dante. A borító grafikája Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, sérült, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, szakadt borítóval.