Máday Izidor: Adatok az alkoholizmus kérdésének ismertetéséhez. Bp., 1905., Kilián Frigyes, IV+187 p. Átkötött modern aranyozott műbőr-kötés, intézményi bélyegzővel.
Dr. Weninger Antal: Az egészség testi és lelki forrásai. Bp., 1943 , Országos Közművelődési Szövetség, 176 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, enyhén szakadt borítóval.
Audubon, John James: Die Vögel Amerikas. [Hannau], [1994], Werner Dausien. Színes rajzokkal gazdagon illusztrálva. Műbőr kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Cholnoky Jenő, Kövesligethy Radó (szerk.) : A műveltség könyvtára - A világegyetem. A föld és a csillagvilág fizikai tüneményeinek ismertetése. 379 szövegképpel és 73 műmelléklettel. Budapest, 1913, Athenaeum. Második kiadás.Egészvászon kötésben, jó állapotban.
H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. J. F. Horrabin rajzaival. Bp., 1925, Genius Könyvkiadó Rt. J. F. Horrabin illusztrációival. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott és szakadt borítóval.