Tétel

Kikiáltási ár:

11 000 Ft

Leírás:

Mécs László (1895-1978) 10 műve: Hajnali harangszó. Versek. Bp., 1923., Athenaeum,(Ungvár, Földesi Gyula-ny.),157+3 p. Mécs László első verseskötetének első kiadása. A borító Fodor Béla (1911-1983) ungvári építészmérnök, grafikus munkája, színes litográfia, (Ungvár, Lám E.-ny.) Kiadói illusztrált papírkötés, javított borítóval. Nagyon ritka! Rabszolgák énekelnek. Berlin, 1925, Ludwig Voggenreiter, 151+5 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az átkötéskor felhasználták. Rabszolgák énekelnek. Berlin, 1925, Ludwig Voggenreiter, 151+5 p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval. A szerző által aláírt! Vigasztaló. Versek. Berlin, 1927, Ludwig Voggenreiter, 130+4 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót bekötötték, de rajta kis hiány, egy lap kijár. Üveglegenda. Versek. Bp.,(1931.),Athenaeum, 1933+3 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által aláírt! Válogatott költeményei. Összeáll.: Just Béla. Bp.,1934., Athenaeum, 232 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel, egy lapon szöveget nem érintő hiánnyal (101/102.) Fehéren és kéken. Versek. Bp., (1937.), Athenaeum,5-156 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, címlaphiánnyal (?) Élőket nézek. Versek. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp.,(1938.),Magyar Katolikus Írók,146 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval. Bajor Ágost ex libris-szével, 3562. sz., a szerző által aláírt példány! Élőket nézek. Versek. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp.,(1939?.), Révai,142 p. Kiadói papírkötés, a könyv végén egy lap és a szennylap hiányzik. Bajor Ágost ex libr-szével, 415. sz., a szerző által aláírt példány! Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1941, Athenaeum,760 p. Stanislav Ostoje-Chrostowski fametszetes ex libri-szével. számozott, 4071. számú, aláírt példány. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : karap_norbert