Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 246

17576.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17577.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tóth Kálmán: Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei. I.-II kötet. Pest, 1872, nyomtatott Kocsi Sándornál. Későbbi félvászon kötés, kissé kopott borítóval, első és utolsó néhány lap foltos.
17578.

Kikiáltási ár:
800 Ft
17579.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
August Jacob Liebeskind: Pálmalevelek. Huszonöt napkeleti történet. Fordította: Márton László. Bp, 1986, Helikon Kiadó, 152 p. Kiadói bőrkötés, jó állapotban. Számozott (3000/2516.) példány.
17580.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Roger Martin du Gard: Önéletrajzi és irodalmi emlékek. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1960., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17581.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Edmond Rostand: Cyrano de Bergerac. Ford.: Ábrányi Emil. Fülöp Zoltán illusztrációival. Bp., 1954, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés.   Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal, és Dienes István névbejegyzésével.
17582.

Kikiáltási ár:
800 Ft
[Jámbor Pál (1821-1897]: Hiador költői művei. Szabadka, 1863, Obláth Leo-ny.,(Prága, Haase Gottlieb-ny.), 296 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal.
17583.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Nyugat Könyvtár, kolligátum 7 műből, nagyrészt első kiadások. : Ady Endre: Vallomások és tanulmányok, 101+3 p. ;  Csokonai Vitéz Mihály: A özvegy Karnyóné és az özvegy és két szeleburdiak. Vígjáték három felvonásban. Ady Endre: Vitéz Mihály ébresztése, 60+4 p.; Antonio Fogazzaro: Szétfoszlott Idyllek. Őfelsége látogatása. Ford.: Elek Artúr, 52+4 p.; Kaffka Margit: Tallózó évek, 38+2 p.;  Ernest Renan: Az akropoliszi ima. Zsidó faj, zsidó vallás. Henriette néném. Laczkó Géza fordította, 108+4 p.; Capus Alfréd: A kalandor. Vígjáték négy felvonásban. Ford.: Salgó Ernő, 108+4 p.  Móricz Zsigmond: Tragédia. Négy elbeszélés, 62 p. Bp.,é.n.[1911-1910],Nyugat, (Világosság Könyvnyomdai Rt.) Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, papírborítókat nem kötötték be, kissé kopottas borítóval.
17584.

Nyugat Könyvtár, kolligátum 7 műből, nagyrészt első kiadások. : Ady Endre: Vallomások és tanulmányok, 101+3 p. ; Csokonai Vitéz Mihály: A' özvegy Karnyóné és az özvegy és két szeleburdiak. Vígjáték három felvonásban. Ady Endre: Vitéz Mihály ébresztése, 60+4 p.; Antonio Fogazzaro: Szétfoszlott Idyllek. Őfelsége látogatása. Ford.: Elek Artúr, 52+4 p.; Kaffka Margit: Tallózó évek, 38+2 p.; Ernest Renan: Az akropoliszi ima. Zsidó faj, zsidó vallás. Henriette néném. Laczkó Géza fordította, 108+4 p.; Capus Alfréd: A kalandor. Vígjáték négy felvonásban. Ford.: Salgó Ernő, 108+4 p. Móricz Zsigmond: Tragédia. Négy elbeszélés, 62 p. Bp.,é.n.[1911-1910],Nyugat, (Világosság Könyvnyomdai Rt.) Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, papírborítókat nem kötötték be, kissé kopottas borítóval.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
E. P. Oppenheim: A csapda. II. köt. Tolnai regénytára. Bp., én., Tolnai. Kiadói illusztrált papírkötés, jó állapotban.
17585.

Kikiáltási ár:
800 Ft
17586.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Wood, Henri: East-Lynne vagy Lady Isabella. III-IV-V. kötet. Fordította Barcza Josefa. Veszprém, 1870, Ramazetter Károly, 164+207+164 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval,sérült gerinccel, laza fűzéssel, kis viseltes állapotban. Eöri Szabó Dénes possessori bejegyzésével.
17587.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft