Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 239

Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., 1910., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 240 p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítókkal, hiányzó térképpel. Érdekes névbejegyzéssel.
15000.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Fél Edit: Kocs 1936-ban. Néprajzi monográfia. Tanya, falu, mezőváros I. köt. Kocs, 1992., Kocs Községi Önkormányzat. Reprint kiadás. Kiadói papírkötésben.
15001.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Albert Sándorné-Lehoczky Sándorné: A Bajaszentistváni Általános Iskola Története a kezdetektől 1963-ig. Bajaszentistván., én., Dózsa György Óvoda és Iskola. Kiadói papírkötés.
15002.

Kikiáltási ár:
800 Ft
15003.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15004.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Bródy Sándor: A nagy regény alakjai. Bp., 1902, Magyar Hírlap,(Pallas-ny.), 151 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, hiányos, szakadt gerinccel.
15005.

Kikiáltási ár:
800 Ft
W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. A világjárás hősei. Fordította: Havas József. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., é.n, Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
15006.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Bunta Magdolna: Kolozsvári ötvösök a XVI.-XVIII. században. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti Kiadványa. Bp., 2001, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Újszerű állapot. Megjelent 700 példányban.
15007.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981, Kriterion. A szerző rajzaival és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóval. Kissé szakadt borító.
15008.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lőrincz Róbert: Újpest a térképek tükrében. Bp., 2011., Újpest Helytörténeti Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 500 példányban. Újpest térképeken 1782-től 2011-ig.
15009.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gáspár Ferenc: A Föld körül I.-VII. köt. Vámbéry Ármin előszavával. Bp., 1906-1912, Singer és Wolfner. Nagyon sok képpel, illetve mellélettel illusztrált. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel, egy kötet gerince sérült, javított, két gerincen további kis sérülésekkel.
15010.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Adatok az Egri Egyházmegye történelméhez. Első füzet, második füzet, második kötet ( I. , II. füzet), harmadik kötet (II. füzet), 4db. Eger, 1885, 1886, 1887, 1904, Eger, Érsek-Lyceumi Nyomda. Kiadói papírkötésben, az második füzet, a második kötet (I., II. füzet), és a harmadik kötet esetében szétesett állapotban, szakadt, foltos lapokkal.
15011.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft