1909. április 25. Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf, aláírt képeslapja Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének. A képeslap a Halászbástyát ábrázolja, de Jászai Fiumei utazásáról ír: "Édes Leonkám! Itt is van ám Gyapju utcai szinház a mi számunkra - magyaroknak, tudod. Micsoda piszok kulipintyó! (...)", írja a színésznő. Kis szakadással.
1911, Eperjes, Csengey Gusztáv (1842-1925) evangélikus teológus, tanár, költő. autográf levele, melyben gyenge szemére hivatkozva utasít el egy cikk írásra való felkérést.
cca 1920 Telekes Béla (1873-1960) Baumgarten-díjas költő, műfordító Hídon c. verses kézirata 19 kézzel beírt oldalon. Telekes a modern magyar líra egyik előfutára volt akinek első kötetét Ady is üdvözölte. Szabadabb verstannal is kísérletezett. De a Nyugat nagy nemzedékével már nem tudott versenyre kelni.1923-ban Tóth Árpád így méltatta: "A huszadik század elejének gyermekei az ő verseiből hallották először a modern lélek megbúvó halkságú szívhangjait."
1935 Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Gerő Ödön magyar műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának. Sérelmezi, hogy nem hívták meg a Budapesten rendezett Osztrák Művészeti kiállításra, annak ellenére, hogy a Burgenlandi Művészeti Egyesület tiszteletbeli tagjává választották. A lap alján rövid üdvözlő sorokkal Vészi részére, azaz Vészi József (1858-1940) magyar író, újságíró, országgyűlési képviselő, a Pester Lloyd főszerkesztője részére. / 1935 Gustinus Ambrosi, Austrian sculptor's (1893-1975) autograph letter to Ödön Gerő, journalist of Pester Lloyd, in which he expresses his offense that he was not invited to the Austrian Art Exhibition in Budapest.
cca 1925-47 Vegyes irathagyaték, többségében Szemes Gábor jászberényi biológia tanárnak küldött levelek. 2 db levél Kovács Ernő "Segítő Mária" gyógyszertára Kiskunfélegyháza fejléces papírjánWolsky Sándor (1902-2004) magyar származású amerikai biológus, zoológus 4 db levelezőlapja, Magyar Biológiai Kutató Intézet, Tihany fejléces levelezőlapjain, 1930-as évekből. Entz Géza (1875-1943) zoológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia tagjának 4 db levele a Pázmány Péter Egyetem fejléces papírján, 1940-ből és 3 levele a Magyar Biológiai Kutató Intézet, Tihany fejléces levelezőlapján, az egyikben kéri, hogy a "Balaton Élete" c munkával kapcsolatban. 1947 Eskütétel, Magyar Nemzeti Múzeum pecsétjével jelzett + Egy humoros vers "Vizsgai emlék" címmel, Illyés Kálmán tollából, 1926-ból, amelynek utolsó sorában Horthy Miklós kormányzó nevét is megemlíti, 2 kézzel írt oldal. Több mint 10 db fotó és fotólap stb. Érdekes, átnézésre érdemes anyag.
cca 1927-1950 Isteni Üdvőzítő Nővérei (Salvator Nővérek) katolikus rend budapesti tartományi részlegének iratai egy holland banktól felvett kölcsön ügyében. Többek közt Dr. Tóth Rezső ügyvéd levele és költségjegyzéke, budapesti központi kir.járásbíróság végzése. Össz. több mint 10 db, hajtásnyommal + 1945 Salvator-Intézeti r.k. Leánylíceumát és Tanítóképző tanári testületének jegyzőkönyve értekezletről. 8 gépelt oldal, az utolsó oldalon Salvator Nővérek tartományfőnöknőjének, Hilaria Superiorának, Soós Marcellina igazgató és mások aláírásaival, hajtásnyommal
1929 Bókay János (1892-1961) magyar író, műfordító, a Magyar PEN club titkárának gépelt, kézzel aláírt levele fejléces papíron Gerő Ödön (1863-1939) újságírónak, a Pester Lloyd műkritikusának küldve, amelyben meghívja Gerőt a club rendes tagjai közé.
cca 1930 Simon János György (1894 - 1968) festőművész autográf levele Gerő Ödön művészeti írónak személyes hangon, melyben egy megküldött mappáról ír. / Autograph letter of Jean-Georges Simon painter in Hungarian